97 درصد از اراضی منابع طبیعی مستند است

[ad_1]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه برنامه ریزی جامع کاداستر (کاداستر) گفت: 97 درصد منابع کاداستر مطالعه و اسناد صادر شده است و 3 درصد مابقی در دست مداخله است. کمیسیون تا زمانی که سند را منتشر کنیم.

حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوال «حمایت از شرکت های دانش بنیان» برای اجرای شعار سال شرکت، گفت: اولین قدم برای حمایت از دانش برداشتیم. قرار شد یک شورای راهبردی برای حمایت از شرکت های مستقر تشکیل شود و هفته گذشته جلسه ای با حضور 45 شرکت دانش بنیان برای تشخیص و طبقه بندی مشکلات برگزار شد. این جلسات را با شرکت های دانش بنیان ادامه خواهیم داد تا چالش های ثبتی این شرکت ها را شناسایی و به ریاست محترم قوه قضاییه گزارش دهیم. رئیس قوه قضاییه در خصوص سیاست های کلان قوه قضائیه و اسناد تحول قضایی، علاقه خاصی به حمایت قضایی از شرکت های دانش بنیان دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برنامه ریزی جامع کاداستر (کاداستر) و میزان تحقق آن در کشور، گفت: کاداستر در سه لایه در حال اجراست. ردیف اول منابع طبیعی است که 97 درصد کاداستر این منابع مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و 3 درصد مابقی در اختیار کمیته های مداخله است یعنی تفاوت زمین و منابع طبیعی. این اختلافات باید حل شود و به ما ابلاغ شود تا بتوانیم اسناد را منتشر کنیم. لایه دوم، حوزه های کشاورزی است که در آن مشغول به کار هستیم و امیدواریم با تحقق کشاورزی کاداستر بتوانیم کار خوبی از سوی کشاورزان انجام دهیم. از آنجایی که صدور اسناد زراعی کاداستر به صورت درخواستی است، نیاز به همکاری کشاورزان و ارائه سند مالکیت آنها دارد و کمیته های ویژه ای برای آن در تمام استان ها ایجاد کرده ایم. هر سه شنبه من و نمایندگانم نیز در این جلسه حضور داریم تا بتوانیم در بحث کشاورزی مهم ترین بخش کاداستر اقدام خوبی انجام دهیم.

بابایی با بیان اینکه لایه سوم کاداستر نیز بافت شهری است، گفت: سال هاست با انتشار اسناد تک برگی کار کاداستر انجام داده ایم و در حوزه شهری نیز کارهای خوبی انجام شده است. طرح اساسی که در خصوص اسناد جعلی داریم این است که همه روستاهای ما سند یک صفحه ای داشته باشند. با صدور سند تک برگی اختلاف روستاییان کاهش می یابد، همچنین می توانند با استفاده از اسناد تک برگی تسهیلات دریافت کنند تا به توسعه کشاورزی در روستاها کمک کنند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.