9 میلیون نفر از جمعیت کشور را کودکان تشکیل می دهند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس سازمان آموزش کودکان وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر 9 میلیون کودک در کشور وجود دارد.

مجتبی همتی فر در حاشیه سفر به کاشمر در گفت وگو با ایسنا، معلم یا مربی را یکی از ارکان اصلی فرآیند آموزشی دانست و افزود: به دلیل اینکه کودکان زیر هفت سال سن دارند، خواندن و نوشتن نمی دانند. و چیزی شبیه کتاب درسی نداشته باشید به همین دلیل در این مرحله کار مربی بسیار مهم و سخت است.

وی با تاکید بر اینکه مربیان باید بدانند چگونه به صورت حرفه ای با کودکان کار کنند و فرصت های آموزشی را فراهم کنند، گفت: در این راستا رشته های مختلفی داریم که مربیان نه تنها یاد می گیرند بلکه به خانواده ها نیز می آموزند که در خانه با کودکان کار کنند… .

رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: جایگاه ارتباط مربی و کودک با توجه به تاثیری که کودکان از مربی دارند بسیار مهم است باید نیروهایی با ویژگی های خاص تری تربیت کنیم. آنها را انتخاب کنید

وی در ادامه به مهم ترین آسیب هایی که کودکان را تهدید می کند اشاره کرد و گفت: فضای مجازی در دوران کرونا به آسیب جدی برای کودکان تبدیل شده است.

همتی فر داشتن یک فرزند را نیز تهدید دیگری می داند و می افزاید: اگرچه در گذشته کودکان تجربه ارتباط با دیگران را بیشتر می کردند اما اکنون در خانواده های تک فرزندی فضای ارتباطی بیشتر شکل گرفته است.

وی افزود: به دلیل اینکه کودکان در دوران کرونا مصرف بی رویه فرهنگی دارند و فضای مجازی ایمن، سالم و مفید نیست، فضای مجازی یکی از مهم ترین تهدیدات عمومی است که بیشترین اهمیت را برای کودکان و نوجوانان دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان وزارت آموزش و پرورش در شناسایی کودکان زیر 7 سال که تحت تاثیر فضای مجازی هستند، گفت: فضای مجازی می تواند یک فرصت باشد، اما چون خارج از کنترل است، بنابراین والدین درگیر نیستند. کنترل. و فضا با دوران کودکی بدون تعدیل دام های زیادی را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه این پلتفرم آسیب های اجتماعی دیگری را نیز به همراه داشته است، افزود: با وجود اینکه نهاد آموزشی در قبال ساماندهی فضای مجازی نیز مسئولیت دارد، اما تمامی دستورات مندرج در متن به عنوان سند حفاظتی در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده است. کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

همتی فر می گوید: «تا لحظه نگارش این مقاله نه تنها همه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی ایمن خواهند بود، بلکه معرفی وب سایت هایی با محتوای مفید و سالم یکی دیگر از اهداف است.» این رسالت وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ است. و رهنمودهایی برای ارائه وب سایت ها.

او گفت: “ما اکنون 9 میلیون کودک در سراسر کشور داریم و اگر بر اساس سیاست های جمعیتی و تشویق خانواده ها به بچه دار شدن انجام دهیم، جمعیت افزایش خواهد یافت.”

رئیس بنیاد آموزش کودکان اداره کل آموزش و پرورش گفت: نهادهای متولی تربیت و پرورش کودکان ضمن آماده سازی خانواده ها و ارائه آموزش های لازم، به توانمندسازی خانواده و ایجاد شرایط اجتماعی لازم برای توانمندسازی خانواده برای فرزندپروری اعطا کنند. آن گونه که آنها می خواهند

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.