4 جانباز کم درآمد واجد شرایط دریافت کمک هزینه

[ad_1]

4 جانباز کم درآمد واجد شرایط دریافت کمک هزینه

مشاور امور ایثارگران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعیین میزان درآمد افراد از جمله ایثارگران را در پایگاه بهزیستی منتشر کرد.منافع ایرانیان.

به گزارش ایسنا، مسعود آزادی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی افراد چهار درصد پایین درآمد طبق قانون در حال انجام است. با دریافت کمک هزینه معیشت، طبق قانون از این امکان بهره مند شده و در غیر این صورت قادر به ادامه پرداخت معیشت این عزیزان نخواهند بود.
وی افزود: طبق قانون افراد در این طبقه بندی ها از معافیت هایی مانند معافیت از پرداخت آب و برق برخوردار هستند و عموم مردم از جمله ایثارگران از این خدمات بهره مند خواهند شد.
داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در این خصوص گفته بود: خانوارهای ایرانی در ابعاد مختلف از جمله فقر درآمدی هستند، فقر درآمدی، فقر آموزشی، فقر مسکن، فقر بهداشتی، انرژی. فقر، دسترسی به منابع مالی و بانکی مورد بررسی قرار گرفت که منجر به ارائه تصویری دقیق از وضعیت خانوارها در سراسر کشور شد. این تصویر بر اساس اطلاعات پایگاه بهزیستی ایران و تجمیع این داده‌ها با اطلاعات سایر سازمان‌ها، خانواده‌های ایرانی را از نظر فقر و سطح کفایت بررسی می‌کند که در نتیجه به سازمان‌های رسمی کمک‌های بلاعوض ارائه می‌شود. بخش رفاه عمومی
وی با اشاره به گستردگی کاربردهای بانک اطلاعاتی بهزیستی ایران، تاکید کرد: این پایگاه پتانسیل ایفای نقش در تصمیمات و سیاست های مالی و رفاهی دولت در هر زمینه ای را دارد که در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال در 22 بهمن امسال 32 میلیون نفر بر اساس اطلاعات دریافتی از این پایگاه مشمول کمک معیشتی شدند. در این راستا افراد با درآمد زیر 4 درصد شناسایی و به دولت معرفی شدند و سازمان هدف کمک هزینه معیشت را به حساب این افراد واریز کرد.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.