17 درصد تقاضاهای طلاق در کرمانشاه منجر به سازش می شود

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه به گفته رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با تلاش مراکز مشاوره در 9 ماهه امسال، 17 درصد طلاق در استان منجر به سازش شده است.

پرویز توسلی زاده در مراسم تجلیل از مراکز مشاوره فعال در حوزه خانواده و سازش در طلاق، با قدردانی از تلاش های موثر مراکز مشاوره خانواده، گفت: اسلام به عنوان مکتب انسانی، با بیشترین تاکید بر تکریم و تکریم این خانواده مقدس و نهادی که مرکز تعلیم و تربیت و مهد مهربانی و رحمت و ارزش ها محسوب می شود سعادت و رنج جامعه بشری در گرو خیر و فساد این نهاد است.

وی یادآور شد: در اسلام هدف از تشکیل خانواده رفع نیازهای مادی، عاطفی و معنوی انسان از جمله رسیدن به آرامش و سکون است، بنابراین از نظر مقام معظم رهبری جدایی از سبک زندگی مسلمانان امری ضروری است. مهمترین عامل فروپاشی خانواده و طلاق».

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، کار مراکز مشاوره خانواده در حوزه سازش را کاری ارزشمند و خداپسندانه دانست و افزود: گاهی یک اختلاف ساده می تواند منجر به جرم بزرگی شود، بنابراین هر گونه سازش باید انجام شود. به همراه هرگونه اختلاف خانوادگی مورد بحث قرار گرفت.» و پیگیری کرد.

توسلی زاده در ادامه بر اطلاع رسانی فعالیت این مراکز در استان تاکید کرد و گفت: مردم باید از تلاش این مراکز در کاهش طلاق و سازش بین زوجین آگاه باشند و رسانه ها می توانند در انتقال این فعالیت ها موثر باشند.

رئیس کل دادگستری استان افزود: باید تلاش کنیم تا اختلافات اولیه به طور کامل حل شود تا دیگر اختلافی پیش نیاید.

وی ضمن تاکید بر اینکه هدف این مراکز افزایش سازش در عرصه طلاق است، ادامه داد: برای حل اختلافات خانوادگی هر پیشنهاد موثری ارائه خواهیم داد.

به گفته این مقام مسئول، در 9 ماهه امسال 17 درصد طلاق ها منجر به سازش شده است.

طبق آمار در 9 ماهه سال 1400 حدود 17 درصد متقاضی طلاق سازش داشتیم در حالی که میانگین کشوری 14 درصد است.

بهرام زاده افزود: 45 مرکز مشاوره خانواده در استان وجود دارد و گردش کار برای درخواست طلاق، سامانه اینترنتی معروف به سامانه تصمیم گیری است که راه اندازی شده است. بنابراین زوجینی که تصمیم به طلاق می گیرند باید از طریق این سامانه نوبت بگیرند و پس از غربالگری و تکمیل فرم درخواست دقیق به یکی از مراکز و مراکز مشاوره ارجاع داده شوند.این مرکز در 45 جلسه زن و شوهری پنج جلسه برگزار می کند. روز برای هر طلاق آنها سعی می کنند بین زوجین صلح و آشتی ایجاد کنند.

وی گفت: تاکنون آمار خوبی از سازش داریم و حتی در صورت رسیدن به سازش از فروپاشی خانواده جلوگیری می شود و این بسیار ارزشمند است.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: اعتیاد، عدم مسئولیت پذیری، عدم مهارت و کم تحملی، بی احترامی، کم توجهی و تهمت از مهمترین دلایل طلاق است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.