13 راه برای پیشگیری از ابتلا به وبا در سفرهای نوروزی

[ad_1]

وبا یک بیماری حاد و بسیار مسری است که معمولاً با نوشیدن آب یا خوردن غذای آلوده به باکتری ویبریو کلرا منتقل می‌شود و دست‌های آلوده نیز می‌توانند باعث انتقال این بیماری شوند.

به گزارش ایسنادر سفرهای نوروزی و تعطیلات سیزده بدر که خانواده ها به طبیعت می روند، به دلیل کمبود امکانات مانند آب آشامیدنی یا رفتارهایی مانند شنا در رودخانه ها و دریاها، احتمال ابتلا به این بیماری وجود دارد، می توان با اتخاذ 13 راهکار برای ابتلا به وبا پیشگیری کرد. وبا جلوگیری کردن.

وبا در اثر خوردن آب یا غذای آلوده به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می شود، این باکتری فقط در انسان ایجاد بیماری می کند، اگر به موقع درمان نشود می تواند باعث کم آبی شدید بدن و مرگ شود.

ویبریو کلرا از طریق مدفوع انسان دفع می شود و می تواند آب و غذا را آلوده کند. استفاده مطمئن از آب، دفع مدفوع و بهداشت دست مهم ترین راه های پیشگیری و کنترل بیماری های ناشی از آب و غذا مانند وبا است.

افراد مبتلا به اشکال شدید این بیماری در صورت عدم درمان می توانند ظرف چند ساعت جان خود را از دست بدهند، اما درمان سریع و مناسب، با جایگزینی مایعات و الکترولیت های از دست رفته، می تواند مرگ و میر ناشی از وبا را به زیر یک درصد کاهش دهد.

این بیماری هنوز توسط جوامع در سراسر جهان به عنوان یک تهدید برای سلامت عمومی در نظر گرفته می شود. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، وبا حداقل در 47 کشور در سراسر جهان بومی است، با حدود 2.9 میلیون مورد هر سال و حدود 95000 مرگ و میر در سراسر جهان. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در سال 2018، حدود 500000 مورد وبا و 2990 مورد مرگ ناشی از این بیماری از 34 کشور جهان به این سازمان گزارش شده است.

وضعیت وبا در ایران

انتقال این بیماری کاملاً به وضعیت نامناسب بهداشتی از جمله دسترسی ناکافی و مناسب به آب سالم و سیستم فاضلاب بهداشتی مربوط می شود. پیشگیری و کنترل وبا مستلزم استفاده از یک استراتژی چند رشته‌ای و یکپارچه است که شامل اجرای سیستم‌های مراقبت، تامین آب سالم، نگهداری بهداشتی، و رعایت اصول بهداشتی، جمع‌آوری و درمان می‌شود. درخواست همکاری و مشارکت جامعه، و همچنین اجرای اقدامات اصلاحی مناسب سیستم مراقبت از این بیماری مبتنی بر شناسایی دقیق و به موقع موارد اسهال آبکی حاد و آزمایش این موارد برای «التور» است.

سال هاست که وبا یکی از بیماری های بومی کشورمان است. از سال 1344 تقریبا هر ساله مواردی از این بیماری در سراسر کشور گزارش می شود. در سال‌های اخیر شیوع بیماری در سراسر کشور و چند سالی است که در برخی مناطق محدودتر کشور گزارش شده است. در سال های اخیر میزان ابتلا به وبا بسیار کاهش یافته و موارد کمی از این بیماری در سراسر کشور ثبت شده است.

در راستای اجرای سیستم مراقبت وبا و تشخیص زودهنگام موارد ابتلا در کشور، طی 5 سال گذشته به طور متوسط ​​سالانه 21 هزار و 520 مورد کشت مدفوع وبا در 5 سال گذشته برای بیماران مبتلا به اسهال حاد انجام شده است. پس از سال 1396 که در کل کشور اپیدمی وبا افزایش یافت و 639 نفر به این بیماری مبتلا شدند، سالانه تعداد موارد بسیار کم بود، به طوری که طی 1399 مورد فقط شناسایی و درمان شد.

هدف مراقبت از وبا شناسایی دقیق و سریع موارد اسهال آبکی حاد است. اسهال آبکی حاد عبارت است از دفع مدفوع شل یا آبکی (غیر خونی) 3 بار یا بیشتر در 24 ساعت. در صورت بروز اسهال حاد، باید در اسرع وقت و همزمان با شروع درمان با مایعات خوراکی، به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید. در واحدهای پزشکی سراسر کشور برای موارد مشکوک نمونه برداری جهت انجام آزمایشات تشخیصی قطعی رایگان انجام می شود.

وبا در کجا شایع است؟

به گفته دپارتمان مدیریت بیماری های عفونی وزارت بهداشت، باکتری وبا معمولا در آب یا غذای آلوده به مدفوع افراد آلوده به باکتری وبا یافت می شود. این بیماری اغلب در مکان‌هایی که آب به‌درستی تصفیه نمی‌شود، مدفوع یا فاضلاب به‌طور نامناسب و بدون سرویس بهداشتی دفع می‌شوند، و همچنین در مکان‌هایی که بهداشت کافی در دسترس نیست، ایجاد و گسترش می‌یابد. وبا می تواند در رودخانه های شور و آب های ساحلی نیز زندگی کند. دوره نهفتگی بیماری از زمان ورود باکتری وبا به بدن تا شروع علائم بالینی است که معمولاً بین 2 تا 3 روز است، اما این زمان می تواند از چند روز. ساعت تا 5 روز طول بکشد. وبا ارتباط تنگاتنگی با سلامتی دارد. افرادی که از آب آشامیدنی غیربهداشتی استفاده می کنند یا در مناطقی با وضعیت بهداشتی نامناسب، مدفوع و فاضلاب غیربهداشتی زندگی می کنند، در معرض بیشترین خطر ابتلا به وبا هستند.

وبا ممکن است مستقیماً از فردی به فرد دیگر منتقل نشود. بنابراین، تماس تصادفی با یک فرد آلوده به طور کلی یک عامل خطر برای بیماری نیست.

چگونه می توانم از ابتلا به وبا جلوگیری کنم؟

برای پیشگیری از بیماری با رعایت نکات زیر ضروری است:

از آب آشامیدنی سالم استفاده کنید. (آب لوله کشی خالص یا آب بطری)

در جاهایی که آب تصفیه شده و لوله و همچنین آب چاه، آب مخزن، آب چشمه و … وجود ندارد، حتماً قبل از استفاده آب را بجوشانید یا ضدعفونی کنید.

از یخ های ناسالم، غذاهای ناسالم و غذاهای آماده، آبمیوه ها و نوشیدنی هایی که در فضای باز عرضه می شوند و به ویژه غذاهایی که توسط دستفروشان خیابانی ارائه می شود، خودداری کنید.

از شنا در رودخانه، رودخانه یا آب استخر آلوده خودداری کنید.

میوه ها و سبزیجات را قبل از خوردن حتما بشویید و به درستی ضدعفونی کنید.

_ برای اطمینان از سلامت غذا، آن را کامل بپزید و از خوردن غذای خام یا نیم پز خودداری کنید.

قبل از سرو غذای پخته شده را کاملا حرارت دهید.

از ظروف و ظروف تمیز با آب سالم و بهداشتی استفاده کنید.

قبل از تهیه، توزیع و خوردن غذا و قبل از تغذیه یا نوشیدن شیر، حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید.

پس از استفاده از توالت و قبل از دست زدن به غذا، حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید.

مواد غذایی را در یخچال نگهداری کنید و از قرار دادن آن در معرض مگس ها و سایر آلاینده ها خودداری کنید.

هنگام سفر غذا و آب سالم همراه داشته باشید یا از نوشیدنی ها و مواد غذایی با بسته بندی ایمن استفاده کنید.

از مدفوع غیربهداشتی خودداری کنید و از توالت های بهداشتی استفاده کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.