۷۵ درصد دانش آموزان تهرانی به مدرسه رفتند/ وقتی بیمار به مدرسه بازگشت

[ad_1]

معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش که نتایج ارزیابی انجام شده در دو روز اول مدرسه را منتشر کرد، گفت: حدود 84 درصد دانش آموزان در دو روز اول به مدرسه رفتند و انتقال مثبت بود. در تهران 75 درصد است.”

به گزارش ایسنا، صادق ستاری فرد در گفت وگوی ویژه خبری با شبکه خبر سیما که عصر امروز پخش شد، با اشاره به گذشت سه روز از شروع تمرینات در این آموزشگاه، اظهار کرد: با مشارکت جمعی از همکارانمان در استان ها سعی کردیم بخشنامه ای در خصوص آموزش حضوری تهیه کنیم که طی دو الی سه روز تهیه و به استان ها ابلاغ شد.

وی افزود: نحوه آموزش و بهداشت در این بخشنامه چگونه در اختیار مدارس قرار گرفته است.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خوشبختانه واکسیناسیون که مهمترین پایه آموزش حضوری در کشور است، انجام شده است، گفت: بیش از 95 درصد معلمان ما اولین واکسیناسیون را دریافت کردند. دوز، بیش از 90 درصد از دوز دوم و حدود 51 درصد از دوز 3. دانش آموزان 12 تا 18 ساله 92 درصد از دوز اول و 80 درصد از دوز دوم واکسن را دریافت کردند.

ستاری فرد ادامه داد: با توجه به تحلیلی که از نتایج سنجش دانش آموزان انجام دادیم متوجه شدیم که بچه ها در همه پایه ها و همه دروس از نظر تحصیلی دچار اختلال هستند. مقدمات راه را برای بازگشایی هموار کرد، خوشبختانه با استقبال گرم دانشجویان مواجه شدیم، خودمان هم انتظار نداشتیم این استقبال در حد مطلوب باشد.

وی از نتایج سنجش انجام شده در دو روز اول بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: ارزیابی خوبی نیز انجام شد. بیش از 4000 مدرسه در روز اول و در مجموع بیش از 12000 مدرسه در دو روز اول پس از بازگشایی مورد بازدید قرار گرفتند. مشاهدات مراقبت های بهداشتی و نظارت بر وضعیت آموزش در طول غربالگری مورد بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در مجموع 12 هزار و 536 مدرسه در هر سه مقطع تحصیلی در روزهای 14 و 15 فروردین ماه بازدید شد. در مجموع 2 میلیون و 332 هزار دانش آموز در این 12 هزار مدرسه تحصیل می کنند که از این تعداد حدود یک میلیون و 959 هزار دانش آموز که حدود 84 درصد دانش آموزان را تشکیل می دهند، نشان می دهد که فرزندان و خانواده های ما به ویژه در روزهای پایانی سال تحصیلی احساس نیاز می کنند. رئیس باشید و تمام کتاب هایی که انجام شده و امسال کمبود کرونا نداریم را مرور کنید.

ستاری فرد با بیان اینکه 83 درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی و 86 درصد دانش آموزان دبیرستانی در این دو روز به مدرسه می روند، گفت: دانش آموزان مقطع ابتدایی در سال های اول و دوم متوسطه بیشتر حضور دارند. به این ترتیب حدود 16 درصد کودکان غایب هستند که از این تعداد 6 درصد به دلیل بیماری، 58 درصد به دلیل رفت و آمد و بازگشت به خانه و 36 درصد به دلیل نداشتن همراه است.

وی افزود: آمار حضور و غیاب دانش آموزان رضایت بخش بوده است. تسهیلات لازم برای حضور دانش آموزان از جمله تهیه اقلام پزشکی به مدارس انجام شده است که اگرچه هنوز به آن نیاز داریم اما کافی نیست. اعتبار تامین شده و وجه به حساب مدرسه واریز شده است، اما همچنان برای ادامه کار به بودجه سازمان برنامه نیاز است. برخی از امکانات نیز اعلام همکاری کرده اند و از وزارت بهداشت و ستاد اجرایی همکاری می خواهیم.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مهم ترین موضوع این است که ماسک به گفته کارشناسان پزشکی می تواند از 80 تا 85 درصد از انتقال بیماری جلوگیری کند. دانش آموزان ماسک به همراه دارند، اما مدرسه نیز ماسک دارد و در صورت نیاز می تواند ماسک جایگزین تهیه کند.

ستاری فرد با اشاره به استفاده از سامانه «ایران من» برای ردیابی و شناسایی دانش‌آموزان مبتلا به بیماری‌های احتمالی، گفت: همه مدیران مدارس به این سامانه دسترسی دارند و هرکسی که علامت‌دار یا در معرض خطر عفونت باشد و اعضای خانواده‌اش همگی به این سامانه مبتلا هستند. این سیستم ها شناسایی و ثبت شده اند. این مشاهده هم از طریق آزمایش PCR و تایید شده توسط پزشکان و هم از طریق مشاهده ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مدیران قابل انجام است. این سیستم از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پرورش قابل دسترسی است.

او گفت: “ما حدود 5800 ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مدارس خود داریم.” هنوز آمار دقیقی از تعداد بیماران نداریم، اما شش درصد غایبان علت بیماری را ذکر کردند. از سوی دیگر، خودمراقبتی کودکان نیز مهم است و ما در کلاس های درس خود سفیران سلامت داریم که از طریق آنها خودمراقبتی و نگرانی را ترویج می کنیم.

معاون وزیر، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه پس از شناسایی بیمار کودک چه سازوکاری وجود دارد؟ وی گفت: پیش بینی شده است که در صورت مثبت بودن آزمایش و یا داشتن علائم در فرد، هفت تا 10 روز پس از بهبودی و منفی شدن آزمایش به مدرسه بازگردد و در صورت منفی بودن آزمایش، اما علائم، باید استراحت کند. پنج روز در خانه و سپس به مدرسه بروید.» برگرد.

ستاری فرد ادامه داد: در حال پیش بینی تمهیداتی برای آموزش بیشتر بیماران هستیم که طی یک تا دو روز آینده تکمیل می شود. اگر آموزش هم حضوری و هم مجازی باشد، ممکن است انگیزه دانش آموزان کاهش پیدا کند و از طرفی نیروی انسانی لازم برای کار و مطالعه چهار ساعت در مدرسه و چهار ساعت در فضا را نداریم.شبکه، این چالش ماست. .

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مسائل ما به ویژه در مناطق شهری و تهران سرویس مدارس است، خاطرنشان کرد: 84 درصد دانش آموزان ما به مدرسه رفتند که این تعداد در تهران 75 درصد است و یکی از نیازهای جدی خانواده ها این است. برای تسهیل تردد.» با همکاری سازمان شهرها و وزارت کشور تلاش کرده ایم این امکان را فراهم کنیم و اقدامات لازم برای تامین ناوگان خودرو برای دانش آموزان انجام شده است که قبلاً در برخی از مدارس این امر انجام شده است. به سمت تسهیل در حرکت است.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: رانندگان برای رعایت بهداشت و حتی تعیین هزینه ها تشریفاتی را اعلام کرده اند، بحث ارائه خدمات به همه مدارس برای سلامت و آموزش دانش آموزان ملاحظاتی داریم اما تلاش می کنیم تا ارائه خدمات ایمن با کمترین چالش

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.