یارانه نان راهی برای مبارزه با قاچاق آرد است

[ad_1]

ایسنا/ زنجان استاندار زنجان یارانه نان را راهی برای مبارزه با قاچاق و سایر تخلفات در حوزه توزیع آرد دانست.

محسن افشارچی ظهر امروز (20 اردیبهشت) در نشست صمیمی با علما در خصوص تعدادی از مسائل روز با بیان نیاز سالانه کشور به 12.5 میلیون تن گندم، گفت: 2.5 میلیون تن از این میزان صرف تولید اقلامی از این قبیل می شود. به عنوان ماکارونی و سایر مواد غذایی و 10 میلیون تن به نان اختصاص دارد که از این میزان حدود سه میلیون تن آرد قاچاق است.

وی افزود: ما با کالاهایی مانند گندم و نفت مشکلی نداریم، اما مشکل اصلی این است که باید به آینده نگاه کنیم تا منابع از بین نرود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هدف اصلی از روش جدید عرضه نان تنها جلوگیری از قاچاق آرد است و تغییری در میزان خرید و سهمیه آن ایجاد نمی شود، تاکید کرد: در این طرح همه بدون افزایش قیمت، اقلام مورد نیاز خود را خریداری می کنند. از نان با برداشت هر کارت بانکی در نانوایی انجام می شود. اجرای این طرح در استان تدریجی خواهد بود و طی چند روز آینده با تجهیز حدود 15 نانوایی به دستگاه کارتخوان ویژه این طرح کار آغاز خواهد شد.

یارانه نان راهی برای مبارزه با قاچاق آرد است

وی تاکید کرد: در واکنش به قاچاق و سایر تخلفات صورت گرفته در بخش توزیع آرد، یارانه نان به جای گندم مستقیماً به خود نانوا پرداخت می شود. در تجارت نان، قاچاقچیان آماتور هستند و نانوا می تواند به قاچاقچی تلفن تبدیل شود که در این زمینه بسیار منطقی است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به ثبت حدود 2.9 میلیون تراکنش بانکی در نانوایی ها طی دی، بهمن و اسفند سال گذشته، ادامه داد: در این میان یک میلیون و نیم تراکنش زیر 5 هزار تومان، یک میلیون مورد از 5 معامله 15 هزار تومانی تا 3 هزار تومانی بین یک میلیون تومان تا 10 میلیون تومان انجام شد.

وی با بیان اینکه در این سه ماه 500 معامله 10 تا 50 میلیون تومانی در نانوایی های زنجان انجام شد، یادآور شد: این امر در حوزه اقتصادی علاوه بر مکان یابی نشان می دهد و باید اهداف، طرح ها و روش های درمانی نیز مشخص شود. . ; وی گفت: مبارزه اقتصادی در شرایط حساس امروز بسیار مهم و ضروری است و تبیین آن اهمیت بسیار بیشتری دارد.

افشارچی خاطرنشان کرد: وقتی فناوری جان گرفت باید از آن به درستی استفاده کرد. زیرا تکنولوژی بسیاری از مشکلات را حل می کند. موضوع دیگری که باید حل شود امنیت غذایی است تا مردم نگران این موضوع نباشند چرا که شیوه جدید عرضه کیک تغییری در قیمت ها و محدودیت خرید ایجاد نمی کند.

یارانه نان راهی برای مبارزه با قاچاق آرد است

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.