گسترش ظرفیت های پژوهشی حوزه علمیه قم به استان ها

[ad_1]

ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ظرفیت حوزه علمیه قم گفت: ظرفیت هایی که در حوزه تحقیق و توسعه با محوریت حوزه علمیه قم وجود دارد باید به مدارس حوزه علمیه در استان ها نیز تعمیم یابد. .

حجت الاسلام والمسلمین سیدمسلم احمدرضا شاهرخی شامگاه پنجشنبه 26 بهمن ماه در دیدار با معاون مطالعات حوزه های علمیه کشور که در خرم آباد برگزار شد، با بیان اینکه این کتاب به دو گروه درسی و آموزشی تقسیم شده است، گفت: این کتاب به دو دسته تقسیم بندی شده است. از طریق تحقیق به دست می آید، بنابراین اساس آموزش، پژوهش است.

وی با بیان اینکه اگر پژوهش متوقف شود، آموزش نیز متوقف می شود، افزود: حوزه علمیه قم در این دهه ها در ابعاد و زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی گام های خوبی برداشته و در این صورت جهشی به جلو داشته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: اکنون دنیا نظام اسلامی و حوزه را می شناسد و ما باید حرکتی را که در فضای تحصیلی در حوزه علمیه قم وجود دارد به حوزه های علمیه استان ها تعمیم دهیم.

وی گفت: جشنواره علامه حلی نشان داده است که ظرفیت های بسیار خوبی در مدارس علمیه استان ها و شهرستان ها وجود دارد که در صورت شناسایی و تامین امکانات لازم برای حوزه های علمیه و افزایش حمایت ها، می توانند خدمات خوبی به جهان اسلام ارائه کنند. حوزه‌های علمیه می‌توانند حرکتی را که ایجاد کرده‌اند در کمیت و کیفیت بیشتر دنبال کنند.

امام جمعه خرم آباد افزود: اقدامات خوبی برای اعتلای مدارس و حوزه های علمیه استان لرستان انجام شده است چرا که استان لرستان از دیرباز زادگاه شخصیت های علمی، فقهی و روحانیون نامی و همچنین علمای بزرگی چون آیت الله بروجردی آیت الله کمالوند و دیگر علمای بزرگ».

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.