گرم شدن کره زمین سرعت انتقال بیماری را افزایش می دهد

[ad_1]

یافته های علمی نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی انتقال ویروس را تسریع می کند.

به گزارش ایسنا، در یادداشتی در این روزنامه پیام ما سیاره ما امروز 1.1 درجه سانتیگراد گرمتر از قرن نوزدهم است. گرمایش جهانی می تواند بر سلامت انسان که به آن تکیه می کنیم تأثیر بگذارد. یافته های علمی حاکی از آن است که تغییرات آب و هوایی متغیر انتقال ویروس را تسریع می کند. تغییرات دما و بارندگی می تواند بر توزیع بیماری و تغییر اقلیم با مشکلات اجتماعی و بهداشتی مرتبط است و تهدیدی برای سلامتی و رفاه است، کارشناسان هشدار می‌دهند که ممکن است در دهه آینده با هزاران بیماری جدید روبرو شویم، همه اینها به لطف تغییرات اقلیمی است. مطالعه دانشگاه جورج تاون پیش‌بینی می‌کند که تحرک بین گونه ها می تواند به طور چشمگیری در مناطقی مانند آسیا و آفریقا افزایش یابد.

گونه ها در حال حرکت هستند و در حین حرکت این فرصت را دارند که ویروس را به اشتراک بگذارند. مطالعه ای توسط دانشگاه جورج تاون با عنوان “تغییر آب و هوا خطر انتقال گونه های خاص را افزایش می دهد” که در مجله Nature منتشر شده است، پیش بینی می کند که حداقل 15000 گونه جدید تا سال 2020 آلوده خواهند شد. 2070. مخلوط شدن ویروس بین حیوانات می تواند خطر جهش را افزایش دهد. و انتقال به انسان و ایجاد یک بیماری همه گیر جدید؛ اگر دمای زمین دو درجه سانتیگراد افزایش یابد.

تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی به طور انبوه حیات وحش را تحریک می کند زیرا آنها به دنبال سازگاری با محیط در حال تغییر هستند. در حالی که این نوع سناریوها ممکن است در حال اجرا باشند. بسیاری از حیوانات انگل ها و پاتوژن ها را به مناطق جدید بازگردانده و به طور بالقوه باعث واکنش های زنجیره ای ویروسی و بیماری می شوند.

به گفته محققان، حرکت حیوانات به این معنی است که گونه ها اغلب برای اولین بار با هم ملاقات می کنند و فرصتی منحصر به فرد برای انتقال ویروس فراهم می کند. با افزایش دما، انتظار می رود که گونه های بیشتری از مناطق گرمسیری در جستجوی زیستگاه های راحت تر خارج شوند. برخی دیگر ممکن است در سربالایی حرکت کنند تا ارتفاعات خنک‌تری نسبت به تپه‌ها و کوه‌ها پیدا کنند. هنگامی که گونه های مختلف برای اولین بار با هم تماس می گیرند، ویروس می تواند میزبان جدیدی را آلوده کند.

این مطالعه پیش‌بینی می‌کند که به دلیل اثر پروانه‌ای، تا 50 سال آینده بیشتر و بیشتر بیماری‌های عفونی نوظهور از حیوانات به انسان منتقل می‌شوند. دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که گرم شدن زمین می‌تواند شیوع بیماری‌ها را تسریع کند. به عنوان مثال، انتظار می رود مالاریا با گسترش پشه های آن به مناطق گرمتر سرایت کند. اما تغییرات آب و هوایی همچنین می‌تواند بیماری‌های کاملاً جدیدی را با ورود پاتوژن‌ها به گونه‌های میزبان جدید ایجاد کند. یا یک جونده نادر با تماس کمی با انسان امروزی می تواند ویروس را به راکون هایی که به راحتی در مناطق شهری زندگی می کنند منتقل کند. و راه کاملا جدیدی را برای انتشار ویروس به انسان باز می کند.

همانطور که آموخته ایم، یک بیماری مهم نیست که از کجا شروع می شود، همه ما در امان نیستیم. با توجه به وحدت محیط، همه چیز بر همه چیز تأثیر می گذارد و تأثیر آن در هر جای دنیا قابل احساس است».

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.