کیفیت هوای ناسالم پایتخت برای گروه های حساس

[ad_1]

بر اساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، علیرغم اینکه کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس در صبح امروز (۸ اردیبهشت) مناسب نیست، تداوم وزش بادها تاثیرگذار است تا پایان روز پنجشنبه کاهش می‌یابد. غلظت ذرات معلق در نتیجه کیفیت هوا در اکثر مناطق در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۸ اردیبهشت) به دلیل عدم وزش باد مؤثر در ساعات پایانی و افزایش بامداد، کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در محدوده بد برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. ترافیک .

با افزایش ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود. حفظ وزش بادهای موثر تا اواخر روز پنجشنبه غلظت ذرات معلق و کیفیت هوا را در بیشتر مناطق به سطوح قابل قبول کاهش داد.

کاهش نسبی سرعت باد تا صبح روز جمعه (9 مه) باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود، اگرچه کاهش تردد وسایل نقلیه در تعطیلات منجر به کاهش غلظت ذرات معلق در مقایسه با روز قبل خواهد شد. افزایش سرعت باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، اگرچه وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعد از ظهر احتمالاً باعث ایجاد گرد و غبار در مناطق حساس می شود.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی روز جمعه و وزش باد موثر، کاهش غلظت ذرات و ایجاد وضعیت قابل تحملی در اکثر مناطق غیر منتظره نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون” با میانگین 104 بوده و کیفیت هوای پایتخت برای گروه های حساس در وضعیت بدی قرار دارد. آلاینده فعلی “ذرات کوچکتر از 2.5 میکرون” با میانگین 103 و کیفیت پایین هوا برای گروه های آسیب پذیر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.