کنکور 1401 بدون تغییر / تلاش برای کاهش فشار و استرس برای داوطلبان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور با بیان اینکه کنکور 1401 تغییر محتوایی نداشته است، گفت: سعی می کنیم آزمون را از نظر نحوه استقرار به صورت کامل برگزار کنیم و بیشترین فشار و استرس را تحمل کند.

عبدالرسول پورعباس در دیدار با مسئولان استانی در خصوص برگزاری آزمون امروز (26 اسفند) در دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: در آزمون 1401 شاهد تغییرات اساسی و آمادگی برای آزمون بوده ایم. برای هماهنگی و ایجاد انسجام در حوزه اجرا، جلساتی را از استان به استان با مدیران اجرایی استانی در حال اجرا برگزار می کنیم.

به گزارش ایسنا، وی درباره تاثیر کارنامه در کنکور سال 1401 افزود: از سال 1401 همانطور که به صورت رسمی اعلام شد کارنامه 40 درصد و آزمون سراسری 60 درصد نیرو می گیرد. برای کلیه متقاضیان با تحصیلات کامل و برای متقاضیان بدون تحصیلات کامل این درصد 40 تا 60 درصد کاهش می یابد و منوط به تایید هیئت بررسی و پذیرش، درصد کمتری در نظر گرفته می شود. برای متقاضیان اما برای همه متقاضیان به صورت 40 و 60 درصدی.

رئیس سازمان بررسی آموزش و پرورش کشور گفت: امسال نیز طبق روال سال های گذشته تلاش زیادی کرده ایم تا کتاب زیباتر و فرم پاسخنامه منظم و بیشتر شود و تعداد بیشتری تولید شود. جدا شده است. گرایش های ریاضی و فیزیک سه جلد، علوم انسانی سه جلد و رشته تجربی چهار جلد و هر جلد پاسخنامه جداگانه خواهد داشت.

وی افزود: برای راحتی داوطلبان در هر پاسخنامه یک درس داریم تا داوطلبان مرتکب اشتباه نشوند و در عین حال آرامش و امنیت برای داوطلبان ایجاد شود. با توجه به تنوع اقلیم های کشور جواب را می توان شکست پس زودتر جواب را جمع آوری می کنیم تا جواب سالم تری به دست ما برسد.

پورعباس گفت: در مجموع تلاش سازمان سنجش و عوامل عملیاتی سه برابر می شود اما آسایش و امنیت برای داوطلبان بیشتر خواهد بود.

وی افزود: مهم ترین رویکردی که در سال 1401 داشتیم این بود که اولاً محتوایی را تغییر ندادیم و فقط تأثیر نرخ کارنامه در آزمون سراسری، دیگر پیاز بود. سعی می کنیم آزمون را به صورت سیستماتیک اجرا کنیم تا داوطلب کمترین فشار و استرس را تحمل کند.

رئیس سازمان بازنگری آموزش و پرورش کشور با اشاره به جلسه امروز در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: امروز وضعیت استان خوزستان را نسبت به کل کشور تشریح کردیم که نشان می‌دهد برگزاری آزمون در این حوزه‌ها باعث شده است. تاثیر زیادی روی امتیازات دارد.”

وی گفت: امیدواریم عوامل و مسئولان عامل بتوانند با اختصاص امکانات متعدد در استان خوزستان فضای مناسبی را برای داوطلبان ایجاد کنند. ما معتقدیم حتی اگر داوطلبان تمام تلاش خود را برای آمادگی انجام دهند، بیش از 50 درصد این آمادگی در سایه حوزه امتحانی قرار می گیرد، بنابراین از آنها خواستیم در توسعه استان خوزستان کمک کنند، یکی از مهمترین آنها شرایط تحصیلی است.

پورعباس افزود: ما می خواهیم ستاد استان تشکیل شود و استاندار خوزستان در این زمینه مسئول باشد و عوامل دیگری مانند نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها کمک کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.