کنفرانس های اروپایی آینده؛ اعضای پارلمان اروپا خواستار اصلاح معاهدات هستند

[ad_1]

پارلمان اروپا روز چهارشنبه به قطعنامه ای رای مثبت داد که خواستار آغاز روند بازنگری معاهدات اتحادیه اروپا در پاسخ به درخواست های مردم در چارچوب کنفرانس آینده اروپا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، اعضای پارلمان اروپا که در استراسبورگ گرد هم آمدند، اعلام کردند که «بازنگری در معاهدات برای اجرای پیشنهادات کنفرانس اروپایی آتی ضروری است».

بنابراین، پارلمان اروپا اکنون پیشنهادهای ملموسی برای اصلاح اسناد تأسیس اتحادیه اروپا ارائه خواهد کرد. سپس این موارد به شورای اروپا (متشکل از کشورهای عضو) ارائه خواهد شد و در صورت موافقت شورا، مجمعی برای بررسی پیشنهادها و اصلاحات ایجاد خواهد شد.

سپس این موضوع باید به صورت جداگانه در هر کشور عضو اتحادیه اروپا تصویب شود، اصلاحاتی که می تواند در چندین کشور به همه پرسی گذاشته شود.

کنفرانس “آینده اروپا” شنبه گذشته با تصویب 325 پیشنهاد در موضوعات مختلف برگزار شد. اجرای برخی از پیشنهادات مستلزم تغییر در معاهدات اروپایی است.

مراسم اختتامیه کنفرانس در 9 مه مصادف با روز اروپا در استراسبورگ برگزار خواهد شد که طی آن نتایج به طور رسمی به رئیس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون، و رئیس فعلی شورای اتحادیه اروپا ارائه می شود. و اورسولا فان ال رئیس، n، رئیس کمیسیون اروپا. انتظار می رود که آنها به تمایل خود برای اجرای این پیشنهادات پاسخ دهند.

کنفرانس “آینده اروپا” برای مارس 2019 برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد. این کنفرانس در 9 می سال گذشته به طور رسمی افتتاح شد. اکنون پس از یک سال، انتظار می‌رود نتایج دوشنبه هفته آینده در دسترس عموم قرار گیرد. یکی از اهداف کنفرانس، تمرین دموکراسی مشارکتی در جامعه است تا شهروندان 27 کشور عضو بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.

دیوید ساسولی، رئیس سابق پارلمان اروپا، که در 11 ژانویه 2022 درگذشت، تاکید کرد که اصلاح معاهدات نباید یک “تابو” تلقی شود. او به روزنامه فیگارو گفت: «همه چیز ممکن است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.