کمک هزینه جدید به حساب خانواده های معترض واریز شده است

[ad_1]

سازمان هدفمند کمک بلاعوض، پرداخت مزایا را به افرادی که به عدم پرداخت اعتراض دارند، ابلاغ کرده است. تا زمانی که وضعیت این افراد بررسی نشود، این سود قابل برداشت نیست.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر رئیس جمهور دستور رسیدگی سریعتر به وضعیت معترضان به عدم پرداخت مزایای جدید و تاکید بر واریز سود به حساب نام خانوادگی را صادر کرده است. در همین حال، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی روز گذشته در توییتی اعلام کرد که یارانه به خانواده‌های معترض پرداخت شده است، اما تا زمان تکمیل تحقیقات قابل برداشت نیست.

در پی این اطلاعیه برخی از خانواده ها که حساب خود را بررسی کردند متوجه شدند که پولی به حساب آنها واریز نشده است، ضمن اینکه پیگیری ها نشان از واریز تسهیلات جدید به حساب سایر خانواده ها داشت که این خانواده طبق روند مربوطه در حال انجام است. اما امروز (سه شنبه 27 اردیبهشت ماه) کمک های بلاعوض از واریز کمک بلاعوض به حساب سرپرستان خانوارهایی که درخواست تجدیدنظر کرده اند، خبر داد.

بر این اساس کمک هزینه اضافه معیشت دوره 135 به حساب خانواده تا قبل از اردیبهشت ماه 1401 مشمول دریافت یارانه می باشد اما در این مرحله طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه جامعه در مرحله دهم قرار دارد و متقاضی بررسی و بازنگری در فهرست دپارتمان ها توسط یک سازمان ادعایی واریز شده است. این سپرده تا زمان رسیدگی و تایید وزارت تعاون، کار و رفاه مسدود و قابل برداشت نیست.

پرداخت یارانه جدید اواخر 18 اردیبهشت و در جریان اصلاح نظام بازنشستگی در دستور کار دولت قرار گرفت و به مدت دو ماه اردیبهشت و خرداد به حساب خانوار واریز شد، اما مشکل اینجاست که دولت انگلیس مرحله دهم یعنی قشر پردرآمد را از دریافت این یارانه مستثنی کرد و به حدود 9 میلیون یا حدود 72 میلیون نفر سپرده گذاشت. بنابراین برای دهک اول تا سوم مبلغ 400 هزار تومان و برای دهک چهارم تا نهم برای هر نفر 300 هزار تومان ارسال می شود.

اما برخی خانوارها مخالف این روش سپرده گذاری هستند زیرا معتقدند درآمدشان دهم اعشار نیست و باید این کمک هزینه را دریافت کنند، بنابراین مردم می توانند به سایت مراجعه کنند web hemayat.mcls.gov. Ir. – یارانه دریافت کنند تا بتوانند اعتراضات خود را بررسی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.