کمبود نیروی انسانی و پراکندگی جمعیت؛ دو مشکل نظام آموزشی خراسان جنوبی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: کمبود 2000 معلم و پراکندگی جمعیت کار مدیریت آموزش و پرورش استان را با مشکل مواجه می کند که نیازمند توجه ویژه وزارت آموزش و پرورش است.

محمدرضا طالبی امروز سه شنبه 30 فروردین در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور 25 سال است که درگیر مشکلاتی مانند خشکسالی است.

به گزارش ایسنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: این استان دارای انقلابیون، ولایتمدار و حامیان نظام است و شاهد ظهور نظام هستیم، حضور هدفمند و پرشور مردم در همه جا. عرصه های ملی و مذهبی».

وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در پنج مرحله از تحقق اهداف انقلاب اسلامی بر تشکیل انقلاب، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی تاکید کردند.

طالبی بیان می کند: در این بیان ارزشمند، آموزش و پرورش به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی تمدن و آماده سازی تمدن اسلامی معرفی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دولت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به تمدن اسلامی باید از آموزش و پرورش شروع کنیم، گفت: به گفته موسنینور; مدرسه، معلمان و محتوا مهمترین عناصر آموزش هستند که نیاز به توجه ویژه دارند.

طالبی ادامه داد: کمبود 2000 معلم و پراکندگی جمعیت کار را برای مدیریت آموزش و پرورش استان سخت می کند که نیازمند توجه ویژه وزارت آموزش و پرورش است.

به گفته وی؛ در کنار حل برخی مسائل از جمله قانون رتبه بندی معلمان، کمبود فضای آموزشی یکی از مواردی است که خراسان جنوبی در کنار بحث نیروی انسانی با توجه به وسعت و پراکندگی آموزش و پرورش استان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. سایبان

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.