کشور تحت عمل جراحی اقتصادی است

[ad_1]

ایسنا/ البرز امام جمعه کرج گفت: امروز نان و قیمت آن موضوع مهمی است که دغدغه مردم را دارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های 15 اردیبهشت کرج اظهار کرد: اگر امروز به جهان اسلام و دشمنان آن توجه کنیم، متوجه می شویم که یک جریان الکتریکی سعی در مدیریت آن دارد. به دنبال تسلط بر کشورهای مسلمان از طریق قدرت اقتصادی، سیاسی، رسانه ای، نظامی، تهدیدها و تحریم ها و کمک عوامل داخلی غیرمشابه است.

آیت الله حسینی همدانی افزود: جبهه استکبار از همه ابزارها برای رسیدن به هدف خود استفاده می کند که تنها راه مقابله با این جبهه مقاومت است.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس امسال گفت: این حضور مردمی دشمن را ناکام گذاشته است زیرا ما به وعده الهی برای نابودی امپراتوری اعتقاد داریم درجه صهیونیستی و نابودی این دشمن نزدیک است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه هرگز نباید به دشمن اعتماد کرد، گفت: امام علی (ع) فرمودند بی اعتنایی به دشمن آفت قوام است که سردار سلیمانی در این جبهه به خوبی عمل کرده است.

وی گفت: امروز سران عربستان از آمریکا خارج شدند و اکنون مذاکرات در حال انجام است که نشان می دهد عربستان از جبهه استکبار عقب نشینی کرده است.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه در مواقع خاص و حساس که جامعه دچار بحران می شود، اراذل و اوباش به خاطر احساسات و بی منطقی به جامعه مسلمان حمله می کنند، گفت: امروز وجود اراذل و اوباش ابزار اغواگران است، در واقع دشمن است. یکی از نقاط ضعف این است که «از این افراد استثمار می کند و علیه جامعه مسلمانان توطئه می کند.

امام جمعه کرج می‌گوید: دشمن در زمان‌های حساب شده وارد میدان می‌شود تا آسیب و آسیب به جامعه اسلامی وارد کند و اگر بخواهیم با بیان دیگری از امیرالمومنین (ع) ابزار فتنه‌گری را معرفی کنیم. ، این مردم با هر صدایی که حرکت می کنند ریشه ندارند.

وی ادامه داد: جهل و نادانی، کج فهمی و انحراف از اسلام ناب، باعث پیدایش فرقه هایی در درون اسلام شده و در طول تاریخ اسلام بسیار غنی هستند، از قدریه خوارج گرفته تا گروه های دیگر مانند بهائیان. است. “

وی گفت: برخی شریعت را جدا از طریقت می بینند اما به جای پیروی از اهل بیت(ع) به دیگری، این که سلفی گری امروز و داعش ایران ریشه در تفکری دارد که به این اشتباه فکر می کند.

امام جمعه کرج بیان می کند: این حرکت ها به دنبال ترویج راه ظلم و ستم هستند و در واقع پیرو شیطان درون و برون و مانع از آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) کرج هستند.

وی افزود: امروز ریشه همه بدی ها و انحراف ها شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی است در حالی که گروهی از منحرفان روز فاجعه باری را برای اسلام رقم زده اند.

وی بیان کرد: حدود 100 سال پیش این گروه دستور تخریب قبور اهل بیت(ع) در مدینه منوره را صادر کردند و اندوه فراوان عاشقان اهل بیت(ع) را به همراه داشتند; این گروه بسیار خطرناک هستند و در اوایل اسلام منافقین از آنها سوء استفاده کردند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: ریشه این گروه در اوایل اسلام است که امام علی (ع) از آنها به عنوان گروه خوارج یاد کرده است; این گروه به ظاهر متدین و متدین، اما کاملاً کور، جاهل و غیر قابل درک هستند.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) درباره این افراد می فرماید: «اینها بدکارند و به آنها بگو و بگو شما بدترین ها هستید و تیرها در دست شیطان است».

وی تصریح کرد: جایی که علم و دانش نباشد، فقط ایمان نمی تواند کاری انجام دهد. اگر بصیرت نداشته باشیم و ضرب الاجل را رعایت نکنیم، اعتماد کارساز نخواهد بود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: خوارج اولیه اسلام تا امروز همگی ابزار هستند، زیرا وقتی جریان فکری ایجاد می شود از بین نمی رود; منافقین از ابتدا تا امروز بوده و هستند و خواهند بود. خصلت خوارج، غیرت آنها به جاهلیت است و خود را جز خود متدین نمی دانند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: خوارج همه مسلمانانی را که نظرشان را نمی پسندند کافر می دانند و امروز این ایدئولوژی پایه گذار ایدئولوژی خطرناک تری به نام ولایت البرز شده است وهابیت آفتی که بر سر اسلام آمده است. . و پیروان اسلام

وی افزود: این افراد خود را مسلمان و پیرو قرآن می دانند اما در مقابل پول خواران دنیا مثل آمریکا و اسرائیل خیلی خوب می رقصند.

لزوم برخورد با دلالان

آیت الله حسینی همدانی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم مقابله با انحصارات تاکید کرد و گفت: امروز نان و قیمت آن موضوع مهمی است که باعث ترس مردم می شود. این مطالب را به دقت بررسی کنیم زیرا ادعا و تکذیب صحیح نیست; ما باید حقیقت را ببینیم.

وی گفت: امروز نارنگی ها باید با مردم صحبت کنند، شرایط را به طور کامل ارائه دهند و مطالبات خود را به مردم بیان کنند. کشور در حال انجام یک عمل جراحی اقتصادی است که در چنین مواقعی انسان هوشمندی نشان داده است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: نباید از تبلیغات و ترفندهای دشمن غافل شد. در صورت وجود طرح پرداخت یارانه باید قبل از تصمیم گیری انجام شود و اجرای سیاست ها با شیب لازم و تامین زیرساخت ها تکمیل شود.

وی ادامه داد: مردم باید در این گونه موارد مراقب ترفندهای دشمن باشند و نگذارند ترفند بیگانگان شکل بگیرد، ضمن اینکه برخورد با بازاریان اغتشاشگران و خرابکاران باید در اولویت قرار گیرد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: اگر افراد سودجو سهمیه دارند این قسمت را قطع و جریمه کنند تا کسی جرات سوء استفاده از آن را نداشته باشد.

وی افزود: معیشت مردم قابل تقدیر نیست. این روزها ویلاسازی متوقف شده و برخی سرمایه داران نباید تملک غیرقانونی داشته باشند.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: سرمایه داران اگر غیرمجاز ساخت و ساز می کنند طبق قانون نیاز به تخریب دارند.

وی بر لزوم مهار تورم تاکید کرد و گفت: اگر تورم در بازار مهار شود برخی سودجویان اجازه اقدامات غیرقانونی را نمی دهند.

امام جمعه کرج بر برخورد قانونی با انحصار تاکید می کند و می افزاید: این افراد در جنگ تحمیلی به احتکار اجناس و کمک به برخی جریانات قبلی دولت فعلی پرداخته اند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: دولت به بانکداری و هاله پرداخته و انتظار می رود در بحث گرانی نان نماد معیشت و اقتصاد مشارکت کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.