کسوف خونین در آسمان فردا صبح

[ad_1]

مدیرعامل انجمن نجوم آماتوری ایران از ماه گرفتگی کامل صبح فردا 26 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این رویداد نجومی در بخش کوچکی از شمال غرب و غرب کشورمان به صورت نیمه شبه رخ می دهد. ماه گرفتگی.”

مهندس مسعود عتیقی در گفت وگو با ایسنا، وی گفت: حدود دو هفته پس از ماه گرفتگی در 10 می، ماه گرفتگی کامل رخ خواهد داد که در شمال و جنوب قاره آمریکا، اروپا و آفریقا و همچنین چند هفته، بخشی از آسیا قابل مشاهده خواهد بود.

کسوف خونین در آسمان فردا صبح

وی با بیان اینکه این ماه گرفتگی که در روز دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 اتفاق می افتد در هیچ کجای کشورمان دیده نمی شود، ادامه داد: و قبل از ساعت 6:51 صبح دوشنبه به وقت گرینویچ با خروج ماه از یک ماه به پایان می رسد. هلال

کسوف خونین در آسمان فردا صبح

عتیقی مدت زمان کل ماه گرفتگی در این خسوف را یک ساعت و 25 دقیقه ذکر کرد و گفت: ماه گرفتگی همان مدت ماه گرفتگی ساروس یا یک دوره 18 سال و 11 روز و 8 ساعت است اما در هر سال. فقط حداکثر 3 می تواند چندین ماه رخ دهد. و چند سالی است که ماه گرفتگی نداریم.

وی یادآور شد: ماه گرفتگی 26 اردیبهشت 1401 متعلق به ساروس 131 و سی و چهارمین ماه گرفتگی از 72 ماه گرفتگی این ساروس است.

کسوف خونین در آسمان فردا صبح

مسیر ماه در سایه و نیم سایه زمین، در ماه کامل در 16 می

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران افزود: ماه امشب در صورت فلکی «ترازو» قرار دارد.

«از آنجایی که نیمی از ساکنان زمین که در حالت شب هستند و در هنگام ماه گرفتگی ماه را در آسمان می بینند، شاهد ماه گرفتگی هستند، تعداد افرادی که این ماه گرفتگی را مشاهده می کنند، بیشتر از تعداد تماشاگران است. عتیقی گفت: کسوف.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این ماه گرفتگی 1.5 روز قبل از رسیدن ماه به پرتگاه زمین (کمترین فاصله از زمین) رخ می دهد، این ماه کامل نیز به نوعی ماه کامل محسوب می شود. ابرماه و به دلیل همراهی یک ماه کامل ماه گرفتگی.

عتیقی افزود: لازم به توضیح است که در قسمت کوچکی از شمال غرب که با جنوب غربی کشورمان هم مرز است، ماه گرفتگی نیمه ماه گرفت (ماه گرفتگی نامرئی است) اما این نوع ماه گرفتگی برای انسان نامرئی است. چشم به دلیل نامرئی بودن تغییر درخشندگی ماه است.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.