کرونا 3 قربانی دیگر در سمنان گرفت / هر 3 فوت واکسیناسیون انجام نشد!ایسنا/ سمنان استاندار سمنان از فوت 3 بیمار دیگر که شب گذشته جان خود را از دست دادند، خبر داد و گفت: اقدامات مقابله با کرونا در حوزه های واکسیناسیون، پایش، مراقبت، غربالگری، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ارائه خدمات درمانی در استان در حال انجام است.

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان در جلسه تصویری ستاد ملی مدیریت کرونا که به ریاست رئیس جمهور در ۲۳ بهمن ماه برگزار شد، گفت: از ۸ شهرستان استان در حال حاضر ۵ شهرستان قرمز، ۲ نارنجی و یک شهر دارای هاله رنگی هستند. رنگ زرد. آن را داشته باشد.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 960 نفر به بیمارستان های استان منتقل شده اند که 602 نفر مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، 566 نفر سرپایی و 36 نفر بستری شده اند.

هاشمی افزود: همچنین طی 24 روز گذشته 3 نفر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند که بر اساس بررسی های انجام شده از 3 مورد فوتی، 2 نفر بیماری زمینه ای داشتند و نوبت سوم واکسن کرونا و نفر سوم دریافت نکردند. واکسن کرونا دریافت نکرده است. 3 نفر هیچ دوزی دریافت نکرده است. «او واکسن کرونا را دریافت نکرده است.

وی افزود: در بحث ارجاعات نسبت به هفته گذشته 13 درصد افزایش مراجعات و 62 درصد افزایش در بیمارستان های استانی داشتیم.

83 درصد از دوز سوم شهروندان افغانستان را واکسینه کنید

استاندار سمنان گفت: بر اساس سامانه سیب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۹۴.۶ درصد از جمعیت استان دوز اول، ۷۸ درصد نوبت دوم و ۳۸ درصد نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 56 هزار شهروند در استان سمنان وجود دارد که 24 هزار نفر از آنها در بین مهاجران خارجی زندگی می کنند که از این تعداد 97 درصد نوبت اول و دوم و 83 درصد نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

خانم هاشمی گفت: در مجموع 9 مرکز تلفیقی واکسیناسیون کرونا در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد هر شهرستان یک مرکز و 2 مرکز عمومی در مرکز استان دارد و در کنار آن 11 تیم سیار واکسیناسیون نیز فعال است.

فراتر از میانگین واکسیناسیون روستاییان علیه شهروندان سمنانی

وی با بیان اینکه در استان سمنان 549 روستا وجود دارد، گفت: خوشبختانه در 310 روستای استان ما میانگین واکسیناسیون کرونا بسیار بیشتر از مناطق شهری است.

استاندار سمنان گفت: همچنین در بحث مدیریت کرونا از ظرفیت 75 سازمان مردم نهاد در استان استفاده شد و این تشکل ها روی کار آمدند و در حال حاضر 2 نفر به نمایندگی از ستاد مدیریت کرونا استان عضویت دارند. این سازمان ها.”

وی تصریح کرد: از ظرفیت خیرین و صنعتگران استان نیز با برگزاری جلسات مستمر برای کمک به کادر درمانی و پزشکی استفاده شده است.

هاشمی گفت: در حوزه تخت کودک قبل از پیک ششم کرونا 10 تخت کودک داشتیم که در هفته گذشته توسط دو دانشگاه علوم، بهداشت و درمان و به مجموعه پزشکی استان اضافه شد. خدمات بیشتر و بهتری ارائه دهد.»

385 کرون در بیمارستان های استان باید بستری شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استان سمنان دارای 10 بیمارستان است که 8 بیمارستان دولتی و 2 بیمارستان خصوصی است. امام هشتم (ع) خواستار توجه ویژه برای تجهیز این بیمارستان هستیم.

وی همچنین بیان کرد: روزانه بالغ بر 850 دستگاه اتوبوس مسیر 650 کیلومتری استان را برای اقامه نماز، استراحت و استفاده از مجتمع ها تردد می کنند و به همین دلیل علیرغم هیأت ها ناظران هاله ای بر این مجتمع ها می درخشند. در طول پردازش

استاندار سمنان در پایان گفت: در سطح عمومی استان سمنان در حوزه بیماری های عروق کرونر قلب هم اکنون 51 بیمار در بخش آی سی یو و 385 بیمار در بخش های عادی بستری هستند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.