کرونا به کره شمالی؛ پیونگ یانگ شیوع کووید-19 را تایید کرد

[ad_1]

کره شمالی امروز (پنجشنبه) اولین شیوع ویروس کرونا در این کشور را از زمان همه گیری کرونا تایید کرد و آن را “خطرناک ترین وضعیت اضطراری ملی” خواند و دستور قرنطینه سراسری را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رسانه دولتی کره شمالی، سویه Omicron در پیونگ یانگ شناسایی شده است.

به گزارش رویترز، استقبال عمومی از عفونت‌های مرتبط با کووید برای اولین بار احتمال وقوع یک بحران بزرگ را در کشوری نشان می‌دهد که از پذیرش کمک‌های واکسیناسیون بین‌المللی خودداری کرده و مرزهای خود را بسته است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، تا ماه مارس هیچ موردی از کووید-19 در کره شمالی گزارش نشده است و هیچ گزارش رسمی از واکسینه شدن افراد در کره شمالی وجود ندارد.

“بزرگترین حادثه اضطراری کشور اتفاق افتاد، یک سوراخ در جبهه ایزوله اضطراری ما وجود داشت، دو سال پیش اتفاق افتاد. وضعیت سلامتی در سه ماه گذشته از فوریه 2020 تاکنون خوب است.

در این گزارش آمده است که مردم پیونگ یانگ به omicrones مبتلا شده اند، اما جزئیاتی در مورد تعداد موارد یا منابع احتمالی عفونت ارائه نشده است. بر اساس این گزارش، نمونه برداری در 8 اردیبهشت انجام شد.

این گزارش در حالی منتشر می شود که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، ریاست جلسه حزب کارگران را برای بحث در مورد واکنش به اولین شیوع ویروس کرونا بر عهده دارد.

بر اساس این گزارش، کیم به تمام شهرها و شهرستان‌های کشورش دستور داده است تا مناطق خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا قرنطینه کنند و در عین حال گفته است که تجهیزات فوریت‌های پزشکی بسیج خواهند شد.

در این گزارش آمده است: “وظیفه مهار یک وضعیت همه گیر باید به یک سیستم حداکثر پیشگیری و کنترل اضطراری تبدیل شود.”

اگرچه کره شمالی هرگز حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور تایید نکرده است، مقامات کره جنوبی و ایالات متحده ابراز تردید کرده اند، به خصوص که عفونت آمیکرون به طور گسترده در کشورهای دیگر، کشورهای همسایه از جمله کره و چین گزارش شده است.

کره شمالی قبلاً از پذیرش محموله‌های واکسن از برنامه اشتراک واکسن جهانی Kovac-19 چین، معروف به Kovacs، و واکسن Sinovac Biotech از چین خودداری کرده بود، و این نشان می‌دهد که شهروندان کره شمالی بدن واکسینه نشده دارند.

بر اساس گزارشی که امروز منتشر شد، کیم در نشست حزب کارگر گفت که هدف از جدیدترین سیستم ایزوله‌سازی اضطراری کنترل و مدیریت دائمی شیوع ویروس کرونا و بازیابی سریع افراد آلوده برای از بین بردن منبع انتقال در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. .

پروفسور یانگ مو جین از دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول گفت که کیم جلسه هیئت سیاسی حزب را در سحرگاه فراخواند و رسانه های دولتی بلافاصله این موضوع را گزارش کردند و این نشان دهنده وضعیت فوری است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.