کاهش هزینه قبض با کمک ماهواره!ناوگانی از ماهواره‌های حسگر حرارتی ساخت بریتانیا به مدار زمین پرتاب خواهند شد تا ساختمان‌های بدون عایق را در سراسر جهان شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، هفت کاوشگر تصویربرداری حرارتی در گیلدفورد در دست ساخت هستند و قرار است نقشی حیاتی در مبارزه با گرمایش زمین ایفا کنند. این کاوشگرها نشان می دهند که چگونه خانه ها، ادارات و شهرها را می توان برای بهبود مصرف انرژی بهینه کرد.

این هفته، شرکت فضایی بریتانیایی “Satellite Vu” از اولین ماهواره حسگر گرما خود رونمایی کرد که انتظار می رود طی 9 سال آینده با موشک فالکون به فضا برود.

شش کاوشگر دیگر در دو تا سه سال آینده پرتاب خواهد شد. برخی از آنها را می توان از پایگاه های فضایی در حال ساخت در کورنوال، شتلند، شمال اسکاتلند و سایر نقاط انگلستان پرتاب کرد.

هدف ماهواره Vu ساخت ناوگانی از کاوشگرها است که می توانند به طور مداوم و جهانی گرمای منتشر شده از ساختمان ها را اندازه گیری کنند.

این امر با استفاده از آشکارسازهای مادون قرمز امکان پذیر است، که نشان می دهد در کجا ساختمان ها نشت انرژی قابل توجهی دارند و کدام ساختمان ها انرژی را هدر می دهند.

آنتونی بیکر، مدیر عامل شرکت Satellite Vu گفت: ماهواره ما به یک دوربین مادون قرمز منحصر به فرد مجهز شده است که می تواند اتلاف گرما را از هر ساختمان روی زمین اندازه گیری کند.

در حال حاضر، فقط می توان مطالعات گسترده ای در مورد گرمای منتشر شده در مجاورت انجام داد. ماهواره های ما آشکارسازهایی با وضوح بالا خواهند داشت که به آنها اجازه می دهد ساختمان ها را به طور کلی مطالعه کنند و همچنین اتلاف گرما از آنها را بررسی کنند.

این مهم است که بسیاری از مردم می خواهند به نقطه ای برسند که بتوانیم انتشار خالص را به صفر برسانیم. با این حال، آنها نه تنها در تولید انرژی پاک بلکه در جلوگیری از اتلاف گرما نیز با مشکلاتی مواجه هستند.

ما داده‌هایی را ارائه خواهیم داد که نشان می‌دهد شرکت‌ها، دولت‌ها و دولت‌های محلی در سراسر جهان کجا و چگونه باید عمل کنند و انرژی مصرف کنند و در نتیجه هزینه‌های انرژی را کاهش دهند.

این شرکت یک سرمایه گذاری ریسکی بالغ بر ۲۰۲۰ میلیون برای تامین مالی برنامه خود انجام داده است و از آژانس های فضایی بریتانیا و اروپا کمک مالی دریافت کرده است.

این شرکت امیدوار است با فروش داده‌های خود به سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به دنبال کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های خود هستند، درآمد کسب کند و در عین حال فشار بر کشورها برای کاهش ردپای کربن خود را افزایش دهد.

این کاوشگر توسط شرکت Surrey Satellite Technology Limited مستقر در گیلدفورد ساخته خواهد شد.

بیکر می گوید داده ها کاربردهای زیادی خواهند داشت. آنها می توانند به کاهش تأثیر “جزایر گرمایی” در شهرهایی که به دلیل وجود مواد متراکم مانند بتن و فلز گرمتر از حومه اطراف هستند، کمک کنند.

علاوه بر این، این داده ها می توانند به گیاهان کمک کنند تا آلودگی رودخانه ها را کنترل کنند، هزینه های صورت حساب را کاهش دهند، سلامت پنل های خورشیدی را ارزیابی کنند و زمین های بزرگی را بسوزانند. این شرکت هنوز نامی برای برنامه های ماهواره ای خود دست و پا نکرده است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.