کالاهای اساسی به وفور در دسترس مردم آذربایجان شرقی است / قیمت مصوب بازارایسنا/ آذربایجان شرقی در تامین کالاهای اساسی در پیک مصرف ایام عید و ماه مبارک رمضان در استان مشکلی نداریم، گفت: تمامی محصولات در استان مستقر هستند.

مجید رحمانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: معاون توسعه تجارت سازمان جهاد کشاورزی استان برای حفظ تعادل بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت نسخه کالاهای اساسی مشروط به تایید کمیسیون تنظیم بازار است. و ستاد امنیت غذایی، اقداماتی را برای تامین کالاهای اساسی از جمله مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن خوراکی، شکر و شکر در استان انجام داده است.

وی در خصوص تامین و توزیع اقلام اساسی طی دو هفته پایانی سال 1400 افزود: در این مدت با توجه به فرارسیدن ایام نوروز توزیع کالاهای اساسی در استان آغاز شد و از این حیث تقریباً 1650 تن مرغ منجمد شد. بر اساس جمعیت هر شهر از طریق فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف، اتحادیه ها و تعاونی های روستایی توزیع و به بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: همچنین حدود 200 تن گوشت قرمز منجمد، 5700 تن برنج خارجی، 2100 تن روغن سرخ کردنی و پخت و پز، 10 هزار تن روغن گواوا و حدود 1800 تن شکر تا قبل از نوروز 1401 عرضه و در سطح استان توزیع شد. .

رحمانی خاطرنشان کرد: تامین اقلام ضروری ما را از افزایش قیمت در استان در ایام پیک مصرف در ایام عید و ماه مبارک رمضان باز می دارد و قیمت اقلام اساسی بر اساس نرخ ارز مصوب است و مرور نیز ملاک ماست. اقدام در این زمینه

وی با اشاره به فعالیت معاونت توسعه تجارت در تعطیلات عید گفت: هیات های نظارتی به صورت روزانه وضعیت بازار و نرخ بازار را رصد می کنند تا تخلفی در این زمینه صورت نگیرد.

معاون توسعه بازرگانی سازمان کشاورزی الکترونیک آذربایجان شرقی در تشریح آخرین قیمت کالاهای اساسی در استان گفت: مرغ گرم با قیمت مصوب 31 هزار تومان، مرغ منجمد داخل و خارج از کشور 20 هزار تومان، گوشت قرمز خارجی 105 هزار تومان (115 هزار تومان سابق) تومان). بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور با کاهش 10 هزار تومانی گوشت گاو منجمد داخلی 95 هزار تومان و گوشت منجمد گوسفندی 85 هزار تومان است.

وی افزود: هر کیلوگرم برنج تایلندی معادل 12 هزار و 500 تومان، برنج هندی 18 هزار و 500 تومان و برنج پاکستانی 20 هزار و 500 تومان، شکر در بسته بندی سه کیلویی 43 هزار تومان و روغن های پخت و پز بستگی به لیست دارد. قیمت درج شده روی خود محصول در بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح پارتی برای تامین اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، ادامه داد: در فاز اول این طرح حدود 680 تن مرغ منجمد، 200 تن گوشت قرمز منجمد، 3000 عدد تامین شده است. تن برنج، 5 هزار تن شکر صنعتی و عیار و 1200 تن شکر خانگی، تاکنون بیش از 80 درصد در استان مصرف شده است و در نظر داریم فاز دو باز را توسعه دهیم. در صورت لزوم پروژه

رحمانی با اشاره به قیمت روز 35 قلم کالا در استان و اطلاع از وضعیت قیمتی تهران به تهران از سوی دفتر توسعه کسب و کار سازمان جهاد کشاورزی، گفت: تغییر قابل توجهی بین این ارقام به جز سیب زمینی نداشته ایم. و گوجه فرنگی.» یکدست بود.

وی در خصوص افزایش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی در استان تصریح کرد: زمانی که در فصل برداشت سیب زمینی و گوجه فرنگی در استان نبودم مجبور شدیم برای تامین نیاز استان از مناطق دیگر بیایم. به دلیل مشکلات حمل و نقل گوجه فرنگی که محصول فاسد شدنی است و ظرفیت ذخیره سازی کم و همچنین مشکلاتی که در تامین سیب زمینی وجود دارد، با قیمت هر دوی این محصولات مواجه شدیم که در استان به منظور افزایش قیمت به شدت تحت کنترل هستند. و قیمت آنها در خرده فروشی ها از 10 تا 15 هزار تومان عرضه می شود که پیش بینی می کنیم در هفته های آینده کاهش یابد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره سامانه بازرگام گفت: بازرگام سامانه ای است که می تواند نقش بسیار مهمی در تامین کالاهای اساسی با قیمت مصوب داشته باشد، اما چون ما همچنان در خط مقدم هستیم و زیرساخت های لازم برای این کار وجود دارد. ارائه نشده است و با مشکلات متعددی از جمله تامین و موجودی مواجه هستیم که در حال حاضر تقریباً تکمیل شده است که با بررسی مسائل و تشکیل جلسات در استانداری و سازمان جهاد کشاورزی استان برطرف شد.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی الکترونیک با بیان اینکه تولیدکنندگان روزانه حتی 1200 سفارش از طریق سامانه دریافت می کنند، گفت: امیدواریم در روزهای آینده سامانه بازرگم در استان بتواند امکان پذیر باشد. خدمات خود را با کیفیت بهتر به مردم ارائه کند.»

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.