کالاهای اساسی، احتکار برتر – ایسنا

[ad_1]

ارزش احتکار کشف شده در دی ماه امسال شامل کالاهای اساسی، تجهیزات پزشکی، مواد نظافتی و امثال آن بیش از ۶۸۳ میلیون تومان بوده است.

ایسنا گفت: بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در دی ماه امسال ۱۲ هزار و ۲۹۳ مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری با هدف مبارزه با احتکار خانگی و در نتیجه ۷۶۱ مورد برای واحدهای متخلف بوده است. .

کالاهای کشف شده شامل کالاهای اساسی مانند برنج، چای، روغن نباتی، شکر، تخم مرغ، تجهیزات پزشکی، مواد شوینده و غیره به ارزش بیش از 683 میلیون تومان است.

از ابتدای سال تا کنون بیش از 187 هزار و 192 مورد بازرسی از انبارها و انبارها انجام شده است که منجر به تشکیل 7262 تخلف به ارزش نزدیک به 4.5 بشکه شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعتی، معدنی و تجاری استان ها و شهرداری های زیرمجموعه مستقیماً و یا از طریق تلفن (124)، پورتال سازمان حمایت، شکایت خود را به نشانی www.cppo.ir، صفحه (. 124.ir) و اپلیکیشن. “بالا” برای ثبت شکایت.

طبق قانون نظام صنفی حداکثر گران فروشی، کم فروشی، کلاهبرداری، احتکار، عرضه خارج از شبکه، عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع، اجباری قیمت، اجباری قیمت و عدم صادرات کالا. تخلفات صنفی قابل توجه

ضمناً طبق قانون صنفی وجوه جرایم دریافتی باید پس از تسویه بار به حساب خزانه و معادل آن در بودجه سنواتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز شود.مالی ماده (44) این قانون قانون برابر با مؤسسات تعزیرات حکومتی. اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرای این قانون باید در هزینه کرد، هرچند اتاق اصناف بارها از عدم دریافت این بودجه گلایه داشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.