کارشناسان فنی در تحقق صلاحیت های مغفول مانده استانی منشأ تحول خواهند بود

[ad_1]

ایسنا/ لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در شورای شورای اسلامی گفت: انتظار ما از جامعه تخصصی و فنی این است که منشاء تحول در تحقق صلاحیت های مغفول مانده استان باشیم.

مهرداد ویسکرمی در دیدار با رئیس آموزش فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به راکد بودن وضعیت تولید و ظرفیت صنعتی در استان گفت: یکی از دغدغه های اصلی من این است که مشکلات اشتغال بخشی از آن به دلیل عدم فعالیت بخش های استانی است. “

وی افزود: این در حالی است که عملا تمامی صنایع استان جوابگوی جوانان جویای کار در لرستان نخواهد بود. بنابراین زمینه اشتغال انسانی نیاز به فراهم شدن دارد که این امر مستلزم توانمندسازی انسانی است که با آموزش های فنی و حرفه ای خوب میسر می شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: مهارت آموزی برای من به شخصه جایگاه بالایی دارد. جویندگان کار جوان و غیر ماهر می توانند با آموزش و ارتقاء مهارت در مراکز فنی و حرفه ای شغل خود را ایجاد کنند.

ویسکرمی ضمن تاکید بر فرهنگ سازی مهارت آموزی و حرفه آموزی افزود: نباید وقت را تلف کرد و با توجه به توانمندی و ثروت خدادادی لرستان باید آموزش های مهارتی را به سمت دوره های آموزشی جدید سوق داد و جوانان را با مهارت گذراند. گام هایی برای ایجاد مشاغل محلی و درآمدزایی.»

وی گفت: ظرفیت تولید ثروت استان در برخی موارد از ذخایر نفتی آن غنی تر است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات جامعه امروز افزایش روزافزون زنان بیکار در استان است که حل این معضل بسیار موثر، آموزش تخصصی مهندسی است و می تواند از گسترش آسیب به جامعه جلوگیری کند.

ویسکرمی ضمن تاکید بر همگامی و همکاری دستگاه های حاکمه برای رونق کسب و کار در استان گفت: معتقدم در بخش اقتصادی استان باید به فرهنگ، سنت ها و طبیعت خود بازگردیم و از امکانات یکدیگر استفاده کنیم. “

وی افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که از دانش و تخصص مربیان آموزش فنی و حرفه ای استان، امکانات و تجهیزات سایر نهادها و با حمایت از امکانات حمایتی و ارائه تسهیلات برای مهارت آموزان و کارآفرینان استفاده کنیم. برای کمک به رونق اشتغال در استان.”

معتمدی رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای با هدف تسهیل اشتغال زایی در مسیر آموزش و پرورش برای جویندگان کار پیشنهاد ایجاد پایگاه مهارتی با حضور 15 موسسه پشتیبانی و همراه در استان را مطرح کرده است. برای تعامل و حمایت نمایندگان مردم در شورای شورای اسلامی. و گفت: من به مدیریت عقب مانده اعتقادی ندارم و در این مقطع توفیق خدمت به دولت و جهاد مردمی را داشته ام و خود را سرباز و خادم می دانم. از مردم.

وی با اشاره به اینکه در حال راه اندازی مرکز کارآفرینی و مهارت های کارآفرینی در استان هستیم، افزود: همکارانم از آموزش گرفته تا مشاوره، اشتغال، توانمندسازی فراگیران و ایجاد مشاغل شایسته، نهایت تلاش و حمایت خود را از جویندگان کار انجام خواهند داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.