چین و روسیه به کنفرانس بین المللی دریایی سیدنی دعوت نشدند

[ad_1]

استرالیا چین یا روسیه را به کنفرانس بین المللی دریایی سیدنی دعوت نکرد.

به گزارش ایسنا، استرالیا برای اولین بار از نیروی دریایی چین برای شرکت در کنفرانس بزرگ دریایی دعوت نکرد. این تصمیم ناشی از “وخیم شدن روابط” بین ارتش استرالیا و چین است. دعوت روسیه برای این کنفرانس نیز رد شد. در حالی که جزایر سلیمان شرکت خواهند کرد.

مقامات نیروی دریایی از 40 کشور در دارلینگ هاربر برای اولین کنفرانس هند-اقیانوس آرام پس از شیوع کرونا گرد هم آمدند، جایی که انتظار می‌رود بحث‌های صنعتی بر روی فناوری نوظهور جنگ زیردریایی متمرکز شود.

در سال‌های گذشته، نمایندگان ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA-N) در این گردهمایی دوسالانه شرکت می‌کردند، اما امسال استرالیا تصمیم گرفت ارتش چین را به دلیل «وخیم‌تر شدن روابط» دعوت نکند.

نیروی دریایی سلطنتی استرالیا (RAN) نیز به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره تهاجم به اوکراین، دعوت نیروهای مسلح روسیه برای شرکت در کنفرانس را پس گرفت.

در سال 2019، در مجموع شش افسر نیروی دریایی چین مجوز حضور در کنفرانس “قدرت دریایی” را دریافت کردند.

انتظار می رود تمرکز اصلی کنفرانس این هفته بر روی توافقنامه امنیتی اخیر بین چین و جزایر سلیمان باشد که نگرانی های جدی بین نیروهای دفاعی استرالیا و متحدانش مانند ایالات متحده ایجاد کرده است. پیش از این کنفرانس، معاون دریاسالار مایک نونان، فرمانده نیروی دریایی استرالیا، ریاست اجلاس نیروی دریایی جنوب غربی اقیانوس آرام با 13 کشور همسایه از جمله جزایر سلیمان را بر عهده داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.