چه کسی در هدایت خداوند مشارکت دارد؟ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: اگر می خواهیم هدایت الهی شامل حال ما شود، باید متواضع و متواضع باشیم، به دیگران احترام بگذاریم، به مردم کمک کنیم، تنها در این صورت است که می توانیم محبوب خدا باشیم.

حجت الاسلام مسلم سید احمدرضا شاهرخی چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه در محل تفسیر قرآن با عنوان معارف قرآن در حسینیه حبیب بن مظاهر خرم آباد با اشاره به آیه 2 سوره لقمان برگزار شد. عَلَیٰ مَا أَصَابَکَ لِکَ مِنْ ْأُمُورِ الْأُمُورِ » تصریح کرد: برخورداری از امر به معروف و نهی از منکر حق نظارت ملی، مردمی و جمعی است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر موجب خیر و برکت معنوی، اقتصادی، اجتماعی و غیره می شود، آیات متعددی در قرآن در خصوص امر به معروف و نهی از منکر ذکر کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده است. که می تواند واکنشی معکوس به این داشته باشد.

امام ششم خرم آباد با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر گران است، باید در امر به معروف و نهی از منکر صبر داشته باشیم و دیگران را به صبر و استقامت در این راه دعوت کنیم، افزود: چنین کارهایی اراده قوی می خواهد. .، امر به معروف و نهی از منکر را علاوه بر آموزش به معروف و نهی از منکر، یعنی مدیر ملی همه را به امر به معروف دعوت کند، حالا امر به معروف و نهی از منکر را سامان دهید. به شر این طرف گم شده نیز می گویند.

این مفسر قرآن با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به صورت تخصصی و در زمینه های مختلف شهری، پزشکی، اجتماعی انجام می شود، خاطرنشان می کند: در این راستا امر به معروف و نهی از منکر به دلیل و به صورت عقلانی انجام می شود. با آمار و .. انجام میشه

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به جنبه عمومی و همگانی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، ادامه داد: مقرراتی در این خصوص وجود دارد، ما هم به امر به معروف و هم نهی از منکر نیاز داریم. عمومی.

شاهرخی با بیان اینکه منافقان امر به امتناع، مشرکان امر به منکر و نهی از افراد شایسته، معروف و نیکو می کنند، تأکید می کند: یکی از ویژگی های مؤمنان این است که چیزهای نیکو تقدیم می کنند، زیبا به یکدیگر، مردمی هستند که خدا برکت می دهد، خداوند آنها را می گیرد. با دست و آنها را به مقصد می رساند.

وی اعلام کرد که بدون امر به معروف و نهی از منکر، اصول دینی و دینی در جامعه کاهش و گاه حذف می شود و اعتقادات نادرست و بیهوده جایگزین مالیات های تکلیفی می شود.

نماینده ولی فقیه در خصوص آیه 18 سوره لقمان لرستان در ادامه «ولا ولا تسر خدک للناس تمش الله فی الارض مره لا یحب از مختل فخر» و لزوم پرهیز از تکبر، خاطرنشان کرد: به عنوان یک بنده خدا، متواضع، اما. از آنجایی که خدا او را دوست ندارد غرور است، غرور در بین مردم اثر بدی در جامعه دارد، یعنی مردم را با مال، قدرت، مقام، زیبایی و اینها نابود می کند.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: ایمان، صداقت، راستی، درستی، خدمت، نیک نامی و… از صفات پسندیده است، خداوند مستکبران را دوست ندارد، در این صورت سهم خود را نخواهد گرفت، اجر خدا اگر بخواهیم هدایت خدا پشت سرمان باشد. ما باید متواضع باشیم، متواضع باشیم، به دیگران احترام بگذاریم و برای دیگران مفید باشیم، آنگاه مورد رحمت خداوند قرار خواهیم گرفت.

ایام باقیمانده از ماه مبارک رمضان فرصتی است برای همه ما تا از شر شخصیت های پست خود خلاص شویم و با دعا و نیایش و ارتباط صفات پسندیده را در وجود خود رسوخ کنیم، با خدا و همیشه همراه خود باشیم. “.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.