چهار خریدار گاز اروپایی به روسیه روبل پرداخت می کنند

[ad_1]

چهار خریدار گاز اروپایی به درخواست ولادیمیر پوتین هزینه واردات گاز از روسیه را به روبل پرداخت کردند.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: اگرچه سایر خریداران شرایط درخواستی مسکو را رد کرده اند، اما پس از قطع شدن گاز لهستان و بلغارستان در روز چهارشنبه، عرضه گاز احتمالا تا نیمه دوم ماه می قطع خواهد شد. پرداخت های روسیه

مسکو از اول آوریل، پس از اعمال تحریم های گسترده اتحادیه اروپا، خواستار پرداخت گاز به روبل شده است. عرضه گاز روسیه به لهستان و بلغارستان پس از اینکه این کشورها از پذیرش پیشنهاد گازپروم برای مکانیزم پرداخت گاز به روبل خودداری کردند، قطع شد. غول گاز می گوید این مکانیسم تحریم های اتحادیه اروپا را نقض نمی کند.

اما با تشدید تنش ها بین روسیه و اروپا بر سر تامین گاز، اورسولا فون درلین، رئیس کمیسیون اروپا هشدار داد که شرکت هایی که تسلیم خواسته های روسیه شده و قیمت گاز را به روبل پرداخت می کنند، تحریم ها علیه مسکو را نقض خواهند کرد.

پس از قطع گاز روسیه به لهستان و بلغارستان و پاسخ به تهدیدهای آنها، شرکت ها و دولت های اروپایی در تلاش هستند تا واکنش نشان دهند. اروپا در تلاش است تا یک جبهه متحد را حفظ کند، اما به گفته یک منبع نزدیک به گازپروم، تعدادی از شرکت های اروپایی در حال انجام اقداماتی هستند تا به آنها اجازه دهند تا از مقررات جدید مسکو پیروی کنند.

پس از قطع روسیه گاز به لهستان و بلغارستان، آلمان تهدید کرده است که گاز خود را متوقف خواهد کرد. روبرت هوبک، وزیر اقتصاد آلمان در برلین گفت: «روسیه نشان داده است که آماده جدیت است. آنها آماده توقف گازرسانی هستند. ما باید این موضوع را جدی بگیریم و سایر کشورهای اروپایی هم همینطور. قطع ناگهانی گاز روسیه که 35 درصد گاز آلمان را تامین می کند، اروپا، بزرگترین اقتصاد اروپا را به رکود می کشاند. کرملین اعلام کرده است که آماده توقف عرضه گاز در صورت درخواست روبل است، اما آلمان معتقد است که شرایط خود را رعایت می کند.

به گزارش بلومبرگ، آلمان دستورالعمل هایی را دنبال می کند که هزینه گاز باید به یورو یا دلار پرداخت شود و بانک گازپروم باید این وجوه را به روبل تبدیل کند. وزیر اقتصاد آلمان گفت که انتظار دارد شرکت‌های آلمانی از شرایط پیروی کنند و افزود که روند پرداخت روسیه “مشخص است و باید دید کرملین چه واکنشی نشان خواهد داد.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.