چهارمین روز متوالی بیکرونا در استان سمنان

[ad_1]

ایسنا/ سمنان استان سمنان برای اولین بار از ابتدای شیوع کرونا در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم بهداشتی سمنان برای چهارمین روز متوالی هیچ بستری در بیمارستان کرونا نداشته است.

دکتر کامران قدس رئیس دانشگاه علوم بهداشتی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران از یک روز دیگر بدون بستری در شش شهرستان تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه علوم بهداشت و خدمات بهداشتی درمانی سمنان نیازی به بستری ندارد.

وی با اشاره به آخرین آمار از شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 60 هزار و 380 مورد مثبت کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجتمع تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان شناسایی شده است. “

وی افزود: طی 24 ساعت گذشته و از 21 تا 12 اردیبهشت بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هیچ بیمار مثبت جدیدی مبتال به کووید 19 در شهرستان ها و مراکز درمانی دانشگاه پذیرش نشد و بر این اساس تعداد کل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون همین تعداد به ۱۱ هزار و ۷۶۱ نفر رسیده است.

دبیر فرماندهی رزمی استان افزود: همچنین در این مدت 48 هزار و 619 بیمار به صورت سرپایی در مناطق تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: خوشبختانه مجموع بهبود و ترخیص بیماران کووید 19 از ابتدای شیوع و شیوع این بیماری در بیمارستان‌های دانشگاهی به 10 هزار و 548 نفر رسیده است. “

قدس سره با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر و تعطیلات آن، از عموم مردم خواست با رعایت پروتکل های پزشکی برای کمک به حافظان سلامت، این همه گیری را بهتر کنترل کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.