پیشنهاد ایجاد مرکز تجاری ایران در قطررئیس جمهور با بیان اینکه ایران پتانسیل های زیادی دارد که به درستی به بخش های اقتصادی و تجاری قطر معرفی نشده است، گفت: ایجاد مرکز تجاری ایرانی در قطر می تواند به معرفی این امکانات به نخبگان و بخش های اقتصادی قطر کمک کند.

به گزارش ایسنا، دکتر آیت الله سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر دوشنبه در دیدار نخست وزیر قطر، روابط دو کشور را بسیار عمیق و مبتنی بر نزدیکی صمیمانه و مذهبی دو کشور توصیف کرد و گفت: امروز روابط حسنه و حسنه برقرار است. تعاملات در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بله، اما سطح این ارتباط با ظرفیت های موجود دو کشور تناسبی ندارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه روابط خوب دو کشور می تواند منجر به روابط سازنده بین المللی و منطقه ای شود، افزود: ظرفیت های موجود در ایران و قطر به ویژه ظرفیت های عظیمی که در ایران وجود دارد، همچنان از ظرفیت های موجود برای گسترش روابط استفاده می شود. بین دو کشور.» اجرا نشده است.

پیشنهاد ایجاد مرکز تجاری ایران در قطر

دکتر رئیسی با پیشنهاد راه اندازی مرکز تجاری ایرانیان در قطر به منظور نمایش توانمندی های کشورمان در برابر فعالان اقتصادی و تجاری قطر، گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز دستاوردهای بزرگی در زمینه های تولید، صنعت، فناوری، نانو و فناوری دارد. بیوتکنولوژی و فعالیت های دانش بنیان. برای ارتقای سطح تعاملات دوجانبه باید در اختیار نخبگان قطری و فعالان اقتصادی و تجاری قرار گیرد.

رئیس جمهور با اشاره به فعالیت 6 شرکت ایرانی در زمینه واکسن کرونا که 4 شرکت موفق به تولید کاملاً مستقل واکسن کرونا شده اند، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران، دین ایران تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده را تربیت کرده است. در زمینه مهندسی، ساخت و ساز بسیار توانمند هستند و این ظرفیت می تواند زمینه ساز گسترش همکاری های دو کشور باشد.

ایران در رفع تحریم های خود موفق بوده است

آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: ایران با وجود تحریم‌ها و تهدیدات گسترده، موفق شده تحریم‌های اعمال شده را خنثی کند و علی‌رغم میل دشمن به پیشرفت‌های بزرگی دست یافته است، به گونه‌ای که اخیراً آمریکایی‌ها رسما اعلام کردند که سیاست فشار حداکثری شکست خورده است. “

رئیس جمهور با اشاره به میزبانی جام جهانی فوتبال در قطر گفت: جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد در قطر آماده هر گونه همکاری است.

دکتر رئیسی افزود: در این سفر توافقات خوبی برای گسترش روابط دو کشور حاصل شد و به وزرای خود دستور داده‌ام که آن موارد را متفاوت از گذشته پیگیری کنند تا در حوزه اجرا و بهبود نتایج حاصله نمایان شود. تسهیل در تردد تجار و فعالان اقتصادی دو کشور اولین گام و شروع موثر برای تحقق توافقات این سفر خواهد بود.

خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی نخست وزیر قطر نیز سفر آیت الله رئیسی به قطر را تاریخی توصیف کرد و گفت: پتانسیل و افق عظیمی برای گسترش روابط بین دو کشور و این سازمان وجود دارد. جلسات منظم کمیسیون مشترک اقتصادی. نقش موثری در تحقق این ظرفیت ها دارد.

نخست وزیر قطر همچنین با اشاره به علاقه وافر مردم ایران و قطر به فوتبال، راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2022 را تبریک گفت و گفت: ورزش یکی از بهترین راه ها برای افزایش تعاملات بین ملت ها فراتر از مرزهای جهان است. کیفیت روابط سیاسی بین دولت ها.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.