پناهگاه قهرمان کشتی المپیک کوبا

[ad_1]

اسماعیل بورو، ستاره کشتی، جوانترین ورزشکار کوبایی است که از کشور فرار کرده و احتمالاً پناهنده شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی بی سی، قهرمان تیم کشتی کوبا با فرار از کشورش در آستانه بازی های پان آمریکا خبرساز شد. یک مقام کوبایی گفت که بورو که در المپیک 2016 ریو به مدال طلا دست یافت، در آستانه بازی های پان آمریکن تیم را ترک کرد و ناشناخته بود.

این ورزشکار 30 ساله یکی از بزرگترین کشتی گیران تاریخ کوبا است که در مسابقات جهانی 2015 و سپس 2019 قهرمان شد و به عنوان ورزشکار سال 2019 کوبا انتخاب شد.مربی تیم کشتی کوبا امیدوار است بوررو بدرخشد. در بازی های پان آمریکن و جبران عملکرد ناامیدکننده خود در المپیک توکیو، جایی که در سومین مسابقه خود شکست خورد.

این ورزشکار پس از مدال طلای ریو نتوانست در المپیک توکیو بدرخشد. البته دو تاج قبل از المپیک هیچ تاثیری بر عملکرد ضعیف او ندارد.

خروج ورزشکاران کوبایی از این کشور چیز جدیدی نیست، در ماه های اخیر شاهد بودیم که تعدادی از این اقدامات همزمان با بحران اقتصادی در این کشور با شدت بیشتری انجام می شود.

در ماه مارس، آیریس لورا مانسو و کارلوس میگل اکسپوزیتو، دو ملوان کوبایی، به ایالات متحده گریختند. دایان خورخه قهرمان قایقرانی المپیک نیز به آمریکا مهاجرت کرد و گفت که در آینده با پرچم آمریکا مسابقه خواهد داد. البته این ورزشکار تا 3 سال دیگر اجازه حضور در زیر پرچم آمریکا را خواهد داشت، البته خورخه حاضر است تا آن زمان صبر کند چرا که اکنون تنها 23 سال سن دارد و می تواند سال های بیشتری در این رقابت ها شرکت کند.

در ژوئیه سال گذشته، هزاران کوبایی در سراسر کشور تظاهرات کردند تا خشم خود را نسبت به کمبود غذا و دارو، افزایش قیمت‌ها و مدیریت دولت برای همه‌گیری کرونا ابراز کنند.

دولت با سرکوب شدید اعتراضات، دستگیری صدها نفر و متهم کردن آنها به جنایاتی مانند اغواگری، خرابکاری، دزدی و بی نظمی عمومی پاسخ داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.