وزیر امور خارجه پاکستان با امیر عبداللهیان دیدار کرد

[ad_1]

وزیر امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد که انتظار دارد در حاشیه دیدار با همسایگان افغانستان در چین با وزیر امور خارجه ایران دیدار کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پاکستان امروز، انتظار می رود شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان روز سه شنبه برای شرکت در نشست همسایگان افغانستان به چین سفر کند و قرار است در حاشیه این نشست با وزیران امور خارجه دیدار کند.

قریشی در بیانیه ای اعلام کرد که در سفر به چین با وزرای خارجه روسیه و ایران دیدار خواهد کرد.

به گفته وی، در این دیدارها مسائل منطقه ای و صلح و ثبات منطقه و مسائل مربوط به امنیت اقتصادی، روابط دوجانبه و افغانستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر خارجه پاکستان گفت که می خواهد روابط خوبی با همه کشورها داشته باشد و آنها را بیشتر تقویت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، این اظهارات قریشی پس از آن بیان شد که روز گذشته وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که قصد دارد سومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با حضور وزرای امور خارجه و نمایندگان ایران، پاکستان، روسیه و تاجیکستان برگزار کند. ترکمنستان و ازبکستان شرکت خواهند کرد.

امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان نیز در این نشست در استان آنهوی چین شرکت خواهد کرد.

پاکستان میزبان اولین نشست مجازی این گروه در سپتامبر 2021 بود. دومین نشست وزارت خارجه کشورهای همسایه افغانستان در ماه بعد در تهران برگزار شد.

وانگ وانبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه گفت که وضعیت افغانستان در وضعیت بحرانی قرار دارد، زیرا از بی نظمی به نظم دیگر می رود، در حالی که مردم افغانستان با چالش های مختلف از بیرون، داخل و خارج روبرو هستند.[کشور] آنها معتقدند که این موضوع باید با حمایت و کمک بیشتر کشورهای دیگر حل شود.

وزارت امور خارجه چین در مورد هدف این نشست گفت: چین به ریاست سومین نشست وزرای خارجه افغانستان امیدوار است که بین کشورهای همسایه بر سر موضوع وزرای خارجه اجماع بیشتری حاصل شود. افغانستان در مورد راه های ایجاد ثبات وضعیت در افغانستان و حمایت از مردم افغانستان. “درباره حمایت از آنها و به اشتراک گذاشتن صدای مشترک ما به عنوان همسایگان افغانستان با بقیه جامعه گفتگو کنید. بین المللی. در عین حال، ما از جامعه جهانی حمایت بیشتری از افغانستان می‌خواهیم و از ایالات متحده می‌خواهیم که مسئولیت خود را در قبال بازسازی بزرگ اقتصادی جدی بگیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.