وزارت خارجه باید پیگیر نقض حقوق مردم ایران در سازمان های بین المللی باشدسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور دبیر ستاد حقوق بشر در جلسه کمیته گفت: پیگیری کنید تحریم های حقوق بشری از جایگاه فعال در سازمان های بین المللی ضعیف شده است. .

به گزارش ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر به منظور ارائه در جلسه برگزار شد. گزارش عملکرد.”

وی تصریح کرد: در این نشست تحلیلی از وضعیت داخلی، تهدیدها و فرصت های موجود در حوزه حقوق بشر، تخلفات برخی کشورهای غربی با تکیه بر حقوق بشر علیه مردم، ایران و استفاده ابزاری از حقوق بشر در این کشور برای مقابله با حقوق بشر، بررسی شد. کشورها را تحت فشار قرار دهند. «آنها نیاز به سرمایه گذاری شورای عالی حقوق بشر در یک استراتژی جامع و مؤثر در مورد موضوع دوگانه گرایی غربی و ابزارگرایی در مورد مسائل حقوق بشری را می دانند، چنین استراتژی هایی باید در راستای اجرای فصل 3 تدوین شوند. قانون اساسی تا همه بتوانند از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

وی ادامه داد: این نماینده تاکید کرد که مواردی که حقوق مردم بر اساس اصول قانون اساسی تضمین نمی شود باید توسط ستاد حقوق بشر رصد شود. ستاد حقوق بشر باید بر اساس واقعیت کشور راهبردی تدوین کند و به عنوان سندی که تضمین کننده احقاق حقوق بشر باشد، در مسیر قانون، یعنی مصوبه مقامات بالاتر، تصویب و تصویب، دنبال کند.

عباس زاده در پایان گفت: وزارت امور خارجه به همراه ستاد حقوق بشر تصمیم گرفته است مواردی را که حقوق ملت ایران توسط بلوک غرب، گروهک های تروریستی، منافقین و معاند و یا توسط انسان تضییع شده است، حذف کند. تحریم های حقوق بشری مانند مواد مخدر به حقوق مردم آسیب می زند یا تضعیف می کند.» پیگیری موقعیت فعال در سازمان های بین المللی.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.