واکنش کاخ سفید به درخواست آمریکا برای تضمین بقای ایران


واکنش کاخ سفید به درخواست آمریکا برای تضمین بقای ایران

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌های ایران مبنی بر عدم خروج آمریکا از توافق در صورت بازگشت، ابراز امیدواری کرد که همه دولت‌های بعدی آمریکا، اعم از مالک دموکرات‌ها و جمهوری، به تأثیر “کشنده” این خروج پی ببرند.

به گزارش سایت کاخ سفید، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره تضمین ایران از آمریکا در جریان مذاکرات وین که آیا آمریکا می تواند درخواست ایران را پس از بازگشت تضمین کند یا خیر، صحبت کرد. او گفت: «اگر به اتفاقات چند سال گذشته نگاه کنید، خواهید دید که توافق هسته‌ای اولیه در دوران دولت اوباما و بایدن تصویب و ترویج شد. هنگامی که رئیس جمهور سابق ترامپ از توافق خارج شد، ما شاهد تأثیر مرگبار آن بودیم، از جمله فقدان اشراف در دستور کار آنها.[برنامه هسته‌ای ایران]; آنها پیشرفت های بزرگی در توسعه سلاح هسته ای داشته اند.
پس بیایید امیدوار باشیم که همه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان متوجه شوند که چه اتفاقی افتاده است و اگر به توافقی دست پیدا کنیم، به آن نزدیک شده‌ایم، اگرچه همیشه مشکلاتی وجود دارد.» آخرین جزئیاتی که باید روی آن کار کنیم، پیامی است که به آن می‌فرستیم. جهان
به گزارش ایسنا، سخنگوی کاخ سفید این اظهار نظر را همزمان با هشتمین دور مذاکرات در وین بیان کرد.
به گفته مذاکره کنندگان، روند مذاکرات پیشرفت زیادی داشته است، اما هنوز برخی مسائل وجود دارد که باید در نهایت تصمیم گیری شود.
انتهای پیام/



Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.