واکنش ایران به رفتار بی ادبانه و توهین آمیز پلیس دانمارک با یک زن ایرانی

[ad_1]

عکس ها و ویدئویی روز پنجشنبه در فضای مجازی پخش شد که در آن گروهی از پلیس مهاجرت دانمارک یک پناهجوی ایرانی را مورد ضرب و شتم قرار می دهند، او را جلوی چشمان فرزندانش کتک می زنند و اقدامی غیرانسانی برای آرام کردن او و جابجایی او انجام می دهند. بیهوشی در فرودگاه

به گزارش ایسنا، پس از تایید این اقدام تحریک آمیز و خشونت آمیز پلیس دانمارک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ با ارسال یادداشتی به این اقدام غیرانسانی اعتراض کرد.

در همین راستا، نادی پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، روز جمعه با مقامات وزارت امور خارجه و وزارت مهاجرت و ادغام دانمارک دیدار و از میزان اعتراضات دولت ایران اطلاع داد.

سفیر ایران با اشاره به اینکه چنین رفتاری موجب نارضایتی مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران شده است، از مقامات دانمارک خواست با عاملان این اقدام برخورد کرده و از این رفتار عذرخواهی کنند.

سفیر کشورمان در دانمارک با استفاده از این فرصت، سایر موارد نقض حقوق بشر و تأثیرات منفی آن بر روابط دو کشور را یادآور شد.

وی همچنین خواستار واکنش سریع طرف دانمارکی به یادداشت های ارسال شده از سوی آژانس در این موارد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از رفتار پلیس دانمارک، پارلمان دانمارک روز پنجشنبه با وزیر مهاجرت و همگرایی تماس گرفت و خواستار توضیح درباره رفتار این ماموران شد.

حالا این بانوی ایرانی به جمع خانواده پیوسته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.