واکسیناسیون عروق کرونر در کودکان به طور جدی

[ad_1]

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و عود کننده انستیتو پاستور ایران با اشاره به وضعیت کنونی بیماری‌های عروق کرونر قلب در این کشور، تاکید کرد: همچنان مهم‌ترین ابزار حفاظتی در برابر این بیماری، واکسن است. بخواه”. واکسیناسیون کودکان باید جدی گرفته شود. نرخ واکسیناسیون برای کودکان زیر 12 سال هنوز کمتر از کودکان بالای 12 سال است.

به گزارش ایسنادکتر احسان مصطفوی با اشاره به اینکه هم اکنون در موج ششم اپیدمی کرونا هستیم که ناشی از غلبه سویه میکرون است، گفت: این موج بیش از یک ماه است که کشور را تحت تاثیر قرار داده و رنج قابل توجهی را در بین ما به همراه داشته است. همشهری است؛ به نوعی بر اساس شواهد موجود، بالاترین میزان ابتلا را تا به امروز در دسته ششم تجربه کرده ایم.

وی افزود: بر اساس شواهد و مدل های موجود به نظر می رسد از نظر بستری شدن در بیمارستان و روزهای اخیر از نظر مرگ و میر دچار بیماری همه گیر شده ایم. ما انتظار داریم در هفته های آینده کاهش قابل توجهی در عوارض، بستری شدن و مرگ و میر در بیمارستان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مقایسه با پیک های قبلی، اگرچه میزان ابتلا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اگرچه یک مورد مرگ مهم است و برای جلوگیری از حتی یک مورد مرگ باید اقدام کرد، اما تعداد فوتی ها نسبت به پیک های قبلی کمتر است. پیشنهاد شده است که این ممکن است به دلیل عوامل زیادی مانند واکسیناسیون باشد که در پیشگیری از اشکال شدید بیماری موثر است. از سوی دیگر، عوامل دیگری مانند بیماری اخیر، مصونیت نسبی را در افراد ایجاد کرده است و نوع آمیکرون خفیف‌تر از انواع قبلی است و ما انتظار داریم که شکل شدید بیماری کمتر اتفاق بیفتد.

به گزارش کانال تلگرامی وزارت بهداشت، وی تاکید کرد: تجهیزات حفاظتی در برابر کرونا تغییری نکرده است. علاوه بر این، مهم ترین ابزاری که ما استفاده می کنیم واکسن است، به کسانی که هنوز دوز سوم خود را نخورده اند اکیدا توصیه می کنم که اقدام کنند. از طرفی واکسیناسیون کودکان باید جدی گرفته شود. نرخ واکسیناسیون برای کودکان زیر 12 سال هنوز کمتر از کودکان بالای 12 سال است.

این متخصص اپیدمیولوژی با اشاره به نزدیک بودن نوروز گفت: همچنان توصیه می کنیم در صورت امکان سفرهای خود را به تعویق بیندازند و یا از سفر خودداری کنند. اگر مجبور به مسافرت هستیم از حضور در اجتماعات پرهیز کنیم و از وسایلی مانند ماسک استفاده کنیم. همچنین باید سعی کنیم از تماس نزدیک با گروه‌های پرخطر از جمله سالمندانی که در معرض بیماری‌های جدی هستند پرهیز کنیم تا سفرمان آرام و راحت و بدون ایجاد ناراحتی باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.