هیچ رابطه ای بین افزایش سرقت و خلاء قانونی وجود ندارد

[ad_1]

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه اگر بخواهیم جرایم به ویژه سرقت را کاهش دهیم، گفت: فکر نمی کنم ارتباطی بین شکاف قانونی و افزایش سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما خلأ یا کمبود نداریم. باید مشکل معیشت مردم را حل کند.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با افزایش سرقت ها وی گفت: میزان سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی همواره بالا بوده است و این افزایش تنها به روزهای پایانی سال محدود نمی شود. یکی از جرایمی که در سال های اخیر رو به افزایش بوده سرقت است و این به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر و تنگدستی است.

او گفت که در قانون او گفت: «برای دزدان مماشات وجود ندارد. وی ادامه داد: در قانون مجازات اسلامی هم سرقت متعارف داریم و هم سرقت و من فکر نمی‌کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش سرقت‌ها وجود داشته باشد زیرا ما اصلا خلاء و کمبودی در این زمینه نداریم.

این وکیل دادگستری گفت: آنچه در سال های اخیر نشان داده شده این است که هر چه مشکلات اقتصادی بیشتر شود، تعداد جرایم نیز بیشتر می شود. به همین دلیل فکر نمی‌کنم خلاء قانونی یا عدم قصاص داشته باشیم یا از دزدان دلجویی شود.

خرمشاهی در پایان گفت: اگر شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم، باید مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم. طبیعتاً دزد می داند که مجازات می شود، اما مجبور است و فشارهای فقر مالی باعث می شود که او دچار این مجازات شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.