هنیه: مردم فلسطین هرگز در مقابل حملات اشغالگران ساکت نخواهند بود

[ad_1]

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: مردم فلسطین هرگز در برابر حملات اشغالگران به ذخایر این کشور و مسجد الاقصی سکوت نخواهند کرد.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پس از یک عملیات استشهادی روز پنجشنبه در شهر العاد در نزدیکی تل آویو به شهادت رسید که به نقل از مترجم عبری، سه اسرائیلی گفت: مسجدالاقصی یک خط قرمز واقعی است که قابل مذاکره نیست و نمی توان آن را دو قسمت کرد، مسجد انحصاری و تاریخی است و قطعاً برای ملت و ملت ما صادق است و این عهد است.

هانیه ادامه داد: تهدید دشمن به ترور رهبران ما هرگز آنها را از دفاع از سرزمین و مقدسات ما و همچنین حق بازگشت و آزادی کسانی که در آنجا زندگی می کنند باز نمی دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه تاکید کرد: ملت فلسطین در مقابل حملات اشغالگران به ذخایر کشور و مسجد الاقصی هرگز سکوت نکرده و نخواهد بود.

صدها تن از ساکنان با حمایت قاطع پلیس اسرائیل در آستانه راهپیمایی شهادت روز پنجشنبه به مسجد الاقصی حمله کردند. در واقع به مناسبت سالروز تاسیس رژیم غاصب صهیونیستی در 14 اردیبهشت، گروه های شهری خواستار حمله گسترده به مسجد الاقصی در این روز شده اند.

نیروهای اشغالگر رژیم همچنین پس از عملیات، خطوط کشتیرانی شهرک حواره در جنوب نابلس و شهر قلقیلها را مسدود کردند و ده ها شهرک نشین به عابران پیاده و خودروهای عمومی حمله کردند و مردم را در چهارراه ها سنگسار کردند.

استقرار تعداد زیادی از نیروهای پلیس اسرائیل در مسیر تردد رام الله – نابلس نیز باعث ایجاد ترافیک جدی در این منطقه می شود.

خبرنگار الجزیره قطر نیز از کشف دو بمب دست ساز در داخل مسجد الاقصی خبر داد.

به گفته این منبع، نیروهای اشغالگر از یک کارشناس خنثی سازی بمب برای خنثی کردن بمب کمک گرفتند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.