همه دانشجویان خواجه نصیر از فردای عید سعید فطر به دانشگاه باز می گردندخواجه نصیرالدین طوسی، معاون آموزشی دانشگاه صنعتی گفت: از فردای عید سعید فطر اکثریت دانشجویان این دانشگاه در کلاس های درس حاضر می شوند.

دکتر علیرضا صالحی در گفت وگو با ایسنا وی گفت: طی دو سال گذشته دانشگاه ها شرایط خاصی را تجربه کرده و تعطیل شده اند. اما طبق تحقیقاتی که انجام دادیم تصمیم گرفتیم به تدریج دانشگاه را بازگشایی کنیم و اولین گروهی که وارد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شدند، دانشجویان جدیدالورود از ۹۹ دانشگاه بودند که در کلاس های زنده از دانشکده های مختلف شرکت کردند.

وی با بیان اینکه تمامی دانشجویان، اساتید و کارکنان مدرسه از بازگشت آموزش حضوری خوشحال هستند، ادامه داد: از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی برای ادامه تدریس به صورت تمام وقت به مدرسه دعوت می کنیم.

دکتر صالحی با اشاره به حضور محدود دانشجویان در این دانشگاه در دوره آموزش مجازی افزود: در دوره آموزش مجازی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و حتی دانشگاهیان دانشگاهیان که مجبور به حضور در آزمایشگاه و انجام تحقیقات بودند در این دانشگاه حضور داشتند. و دانشگاه هیچ وقت تعطیل نیست و فقط کلاس های مجازی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین تفاوت آموزش حضوری با آموزش مجازی تفاوت ملاقات با یکدیگر است، خاطرنشان کرد: بعد از عید نوروز که کلاس های دانشگاه به صورت حضوری برگزار می شد، شور و نشاط به وجود آمد، عشق خاصی به آن بازگشته است. دانشگاه و همه اعضای خانواده دانشگاه صنعتی خواجه.» نصیرالدین طوسی از بازگشت به دانشگاه بسیار خوشحال است و این وضعیت باعث عشق می شود مدل فعلی با دوران آموزش مجازی بسیار متفاوت است. البته این تفاوت بعد از عید فطر و بازگشت کامل دانشجویان بیشتر خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به شرایط برگزاری کلاس های حضوری گفت: کلاس ها طبق پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است و صندلی های کلاس کلاس ها به گونه ای تنظیم شده است که فاصله اجتماعی را بین دانش‌آموزان حفظ کنید.» همچنین از معلمان خواسته شده است که کلاس‌ها را 10 دقیقه زودتر ببندند تا تهویه مناسب کلاس بعدی تسهیل شود.

وی با بیان اینکه در دستورالعمل‌های بهداشتی اخیر ستاد فرماندهی کل کشور برای مقابله با کرونا شرایط جدیدی برای حضور دانشجو در خوابگاه‌ها ذکر نشده است، یادآور شد: دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها در حال حاضر در خوابگاه‌ها ساکن هستند و در خوابگاه‌های دانشگاه ساکن هستند و اشغال خوابگاه‌ها حدود 75 درصد است. تا بعد از عید فطر این ظرفیت به 100 درصد می رسد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.