هشدار مدیریت بحران خوزستان در خصوص وقوع گرد و غبار

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با توجه به هشدار مرکز ملی گرد و غبار و هشدار سریع و هشدار مرکز ملی گرد و غبار نسبت به وقوع پدیده تراز نارنجی (هشدار) هشدار (هشدار) داد. هواشناسی بخش مربوط به وقوع پدیده گرد و غبار.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، بر اساس این هشدار، تاثیر امواج متوالی گرد و خاک عراق از اوایل روز پنجشنبه 15 اردیبهشت ماه ابتدا در شمال غرب، غرب و سپس مرکز و سایر مناطق کشور است. تا پایان جمعه، 6 می، در انتظار است.

همچنین برای مناطق جنوبی و مرکزی استان وزش باد متوسط ​​تا شدید و افزایش گرد و غبار محلی از بعدازظهر پنجشنبه تا اوایل عصر پیش بینی می شود که خطراتی از جمله کاهش دید و کیفیت هوای بزرگراه، افقی، افزایش غلظت آلودگی گرد و غبار را در پی دارد. شکستن نهال ها و درختان، آسیب به سازه های موقت و بیلبوردها و آسیب احتمالی به صنایع حساس به گرد و غبار.

بر اساس این هشدار، برای محدود کردن بی مورد بیماران تنفسی، سالمندان، کودکان و گروه های حساس در فضای باز، لازم است مسئولان با رعایت نکات لازم، احتیاط در مشارکت را رعایت کنند.تردد و سفرهای بین شهری، مقاوم سازی سازه های موقت، پرهیز از تردد و در اطراف درختان پارک کنید برای ساختمان های نیمه تمام، توصیه می شود از ورزش و فعالیت های ورزشی در فضای باز خودداری کنید.

بر اساس این هشدار، اقدامات لازم از سوی تیم مدیریت بحران در قالب متن زیر به مراجع ذیربط ابلاغ شده است:

1- به اطلاع اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی بحران و سایر دستگاههای ذیربط جهت حفظ آمادگی کامل و انجام کلیه اقدامات لازم، اقدامات پیشگیرانه و اتخاذ تدابیر لازم با توجه به هشدارها.

2- یک ساعت 24 ساعته تنظیم کنید و آن را برای پرسنل و سایر تجهیزات مرتبط و ضروری آماده کنید

3- با حضور مدیران ادارات و شعب ذیربط و بنا به درخواست شهرستان در محدوده ای که اداره می شوند بدون هماهنگی و موافقت فرماندار محل عملیات را ترک نکنند.

4- به اداره برق اطلاع دهید تا بازدید و بازدید مستمر از ایستگاه ها و شبکه های برق رسانی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از ریزش پایه ها و شبکه های برق رسانی و اتخاذ تدابیر لازم برای تثبیت شبکه برق رسانی، تعیین شبکه برق رسانی به ویژه در نقاط حساس امکانات پزشکی. ، مراکز خدمات و عملیات.

5- به اداره آب اطلاع دهید تا به طور مستمر از کارهای آبرسانی بازدید و اقدامات لازم را جهت تثبیت شبکه آبرسانی انجام دهد و در صورت نیاز آماده بهره برداری از ژنراتورهای اضطراری و سایر تجهیزات اضطراری جهت استفاده به موقع باشد.

6- به اداره جهاد كشاورزي الكترونيك اطلاع دهيد تا كليه اقدامات لازم را به عمل آورد و توصيه هاي لازم را به كشاورزان، دامداران و معدن داران رشته هاي مختلف جهت جلوگيري از خسارت وارده به محصولات زراعی و باغي، دام و طيور، گلخانه ها، تاسيسات و ساير زمينه هاي كشاورزي بدهد.

7- اطلاع رسانی به شهرستان ها برای تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرستان، آماده سازی نیروها و اتخاذ تدابیر لازم برای درختانی که احتمال ریزش وجود دارد، اطمینان از ایمنی عملیات ساختمانی. کاهش آلودگی بیولوژیکی

8- ادارات، بخشها و دهیاری ها را جهت آماده سازی و اتخاذ تدابیر لازم جهت تامین ایمنی کار ساختمانی و تقویت سازه های موقت و سقوط اشیاء بالقوه خطرناک اطلاع دهید.

9- اطلاعیه نصب علائم هشدار دهنده و هشدارهای ایمنی در نقاط پرخطر داخل و خارج شهر.

10- آماده سازی شعب هلال احمر و اتخاذ تدابیر لازم برای تامین وسایل لازم برای امداد رسانی به موقع در صورت لزوم.

11- برنامه ریزی و هماهنگی با تجهیزات جهت جابجایی افراد در مناطق آسیب دیده و احتمالی حادثه خیز (در صورت لزوم) و اسکان آنها به مکان امن تا رفع وضعیت اضطراری.

12- اطلاعیه اجرای اقدامات لازم علم پزشکی اورژانس 115 و آمادگی کامل مراکز درمانی و استقرار مراکز سیار امدادی و درمانی در مناطق پرازدحام در صورت نیاز.

13- توصیه های ایمنی به رانندگان با توجه به پیش بینی کاهش دید افقی از جمله احتیاط شدید هنگام رانندگی در جاده های درون شهری و برون شهری، رعایت فاصله عمودی مناسب با سایر وسایل نقلیه، توجه مداوم به علائم راهنمایی و رانندگی و سایر توصیه های پلیس راه، پلیس راه. . جاده، بزرگراه و باربری، هلال احمر و سایر تجهیزات مرتبط

14- تجهيزات را جهت انجام اقدامات لازم و تامين ايمني كارهاي در حال ساخت و تقويت كارهاي موقت و اقلامي كه احتمال ريزش احتمالي وجود دارد اطلاع دهند و ساير اقدامات لازم را انجام دهند.

15- انسداد جاده های حادثه خیز در صورت نیاز با هماهنگی ارگان های ذیربط و نیروهای نظامی، نیروی انتظامی شهرستان طبق مقررات رسیدگی شود.

16- نکات و توصیه های ایمنی مانند عدم مسافرت های غیر ضروری و شرکت نکردن در ترافیک، توقف، استقرار در مناطق باد شدید، مناطق دارای احتمال سقوط درختان، ساختمان ها و ساخت و سازهای در حال انجام، مناطق گرد و غبار و سایر حوادث احتمالی و پارک خودرو در مناطق سرپناه و ایمن به دور از پروژه‌های موقت و در حال اجرا، درختان و اشیاء به هر نحو ممکن سقوط می‌کنند، مانند صدا و سیما، رسانه‌های محلی، مراکز خدمات جهاد کشاورزی و عشایری، روستاها و مردم. برای بیماران، کودکان، سالمندان، گردشگران، عشایر، روستاییان، دامداران، کشاورزان و ساکنان و کارکنان مناطق در معرض خطر

17- اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم توسط شرکت های مخابراتی و ارتباطی برای تثبیت شبکه های ارتباطی و مخابراتی و آمادگی برای بهره برداری از ژنراتورهای اضطراری و تجهیزات اضطراری دیگری برای استفاده در مواقع ضروری.

18- اتخاذ تدابیر لازم با رعایت قانون هوای پاک و آیین نامه عملیاتی شرایط اضطراری آلودگی هوا (آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 3 قانون هوای پاک) و دستورالعمل های مربوطه مراجع ذیربط شهرستان.

19- نظارت مستمر بر میزان آلاینده از طریق محیط زیست و انجام اقدامات لازم در این زمینه

20- ارتباط مستمر با اداره کل دلتای رود سرخ استان و اطلاع رسانی آخرین وضعیت و حوادث احتمالی در منطقه هوشی مین.

21- اطلاع رسانی به شرکت ها، کارخانجات و مراکز صنعتی جهت مدیریت مصرف سوخت و انجام سایر اقدامات لازم جهت کاهش آلاینده ها و عدم آسیب رساندن به صنایع حساس با گرد و غبار.

22- اعمال سایر اقدامات لازم برای پیشگیری یا به حداقل رساندن تأثیر حادثه احتمالی با توجه به وضعیت حادثه هر شهر.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.