هزینه جهانی انرژی به 13 تریلیون دلار افزایش می یابدکارشناسان انرژی پیش بینی می کنند که با افزایش قیمت جهانی انرژی، هزینه های انرژی اولیه به رکورد 13 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی می رسد.

به گزارش ایسنا، برآورد می‌شود که رشد تولید ناخالص داخلی جهانی از ۹۴.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۲.۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد و هزینه‌های انرژی می‌تواند بیش از ۱۳ تریلیون دلار باشد.

شرکت تحقیقاتی Thunder Energy Dam پیش‌بینی می‌کند که افزایش قیمت کالاها هزینه‌های انرژی اولیه جهانی را تا سال 2022 به رکورد 13 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی می‌رساند، تقریباً مشابه هزینه انرژی در طول بحران انرژی 1980-1979.

تحقیقات انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی فناوری انرژی نشان می دهد که رکورد 13 درصد هزینه انرژی سه برابر بیشتر از نرخ 4 درصد بین سال های 1900-2020 و 1.3 برابر بیشتر از سال 2018 است.

از آغاز قرن بیستم، هزینه های انرژی اولیه به طور متوسط ​​4 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی بوده است که پس از شوک نفتی اول به 8 درصد و پس از شوک نفتی دوم به 13 درصد افزایش یافته است، و با افزایش سرسام آور قیمت ها، این میزان در سال 2008 به 10 درصد رسیده است. 8 تا 10 درصد از 2013 تا 2015.

این مخارج بی سابقه انرژی به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی جهانی تخمین زده می شود، با فرض قیمت های بین 250 تا 300 دلار در هر تن زغال سنگ، 125 تا 150 دلار در هر بشکه نفت، و 40 تا 45 دلار برای هزار فوت مکعب گاز طبیعی در سطح جهان.

راب وست، تحلیلگر و مدیرعامل سد انرژی تاندر در این گزارش نوشت: «پس این یک شوک نفتی یا شوک گازی نیست. این شوک همه چیز است.

قیمت نفت خام، گاز طبیعی و زغال سنگ حتی قبل از حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته بود، اما در آغاز جنگ در اوکراین افزایش شدیدی در قیمت ها وجود داشت و قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی به بالاترین حد خود رسید. قیمت نفت دو برابر شد. . هفته گذشته به بیش از 130 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از سال 2008 است.

به گزارش اویل پرایس، این شرکت مانند بسیاری از تحلیلگران و مقامات صنعت انرژی در سال های اخیر نگرانی هایی را در مورد سطوح پایین سرمایه گذاری در انرژی های متعارف به ویژه در زمینه سوخت های فسیلی مطرح کرده است.فسیل ها هنوز 83 درصد از کل انرژی جهان را تشکیل می دهند. نیاز دارد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.