نیاز به 500 میلیارد برای تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر اراک

[ad_1]

ایسنا/ منطقه مرکزی رئیس دانشگاه علوم بهداشت اراک گفت: با تغییر پیمانکار، سرعت پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) افزایش یافته است. این پروژه در حال حاضر حدود 81 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل پروژه 5000 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

دکتر سید محمد جمالیان در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون حدود 175 میلیارد تومان برای این پروژه از سوی دانشگاه پرداخت شده و حدود 500 میلیارد تومان نیاز است که مرحله ای را که در سفر رئیس جمهور امیدواریم اجرا کنیم.» این بودجه باید تأمین شود.

وی افزود: این بیمارستان با مساحت 63 هزار متر مربع در 13 طبقه با 480 تخت ساخته شده و جایگزین بیمارستان قبلی حضرت ولیعصر(عج) می شود.

وی تاکید کرد: در ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، علاوه بر ترومای بیمارستان قبلی ولیعصر، بخش‌های زنان و زایمان، داخلی و مغز و اعصاب اضافه می‌شود.

دکتر جمالیان گفت: بسیاری از تجهیزات لازم خریداری شده و یا به وزارت بهداشت ابلاغ شده است که به محض اتمام پروژه به دست ما خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم بهداشت استان درباره تامین نیروی انسانی گفت: بخشی از نیروی انسانی مربوط به بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) سابق خواهد بود و برای تامین نیروی باقیمانده مجددا آزمون کتبی برگزار می شود.

وی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که این بیمارستان در فروردین 1402 به بهره برداری برسد و احیاناً به بیمارستان عالی درجه یک استان تبدیل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.