نیاز به پیوند بین تحقیقات و کشاورزی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی سرپرست فرمانداری خوسف با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در محمدیه گفت: با توجه به شعار سال برقراری ارتباط بیشتر بین تحقیقات این مرکز و کشاورزان ضروری است تا کشاورزان بتوانند از این تحقیقات برای افزایش تولید استفاده کنند. و عملکرد محصولات کشاورزی.”

محمدعلی ایمانی امروز یکشنبه 18 اردیبهشت در جلسه تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف با اشاره به اینکه خوسف انرژی و پتانسیل زیادی در بحث کشاورزی دارد، گفت: برای حمایت از کشاورزان اقدامات بیشتری لازم است. : کارشناسان جهاد کشاورزی باید برای کمک به آموزش و ترویج کشاورزی به جوامع هدف خود که کشاورزان هستند مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: خوسف به عنوان منطقه تولید محصولات استراتژیک استان و شرق کشور از جمله عناب و نرگس و دارای بیشترین سطح زیرکشت عناب با 1650 هکتار بیشترین سطح زیرکشت را به خود اختصاص داده است. عناب و بیش از 24 هکتار سطح زیر کشت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در شرق کشور است.

وی ادامه داد: فرآوری محصولات کشاورزی یک اصل مهم در ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی است و برای تکمیل چرخه تولید نیاز به حمایت بیشتر از این واحدها است.

ایمانی افزود: با توجه به خشکسالی چند سالی است که مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد شده و هنوز کار زیادی برای انجام دادن باقی مانده است.

وی گفت: بزرگترین مجتمع گلخانه ای استان در منطقه محمدیه در حال فعالیت است و لازم است اعتبارات لازم برای تکمیل فاز دوم مجتمع گلخانه ای محمدیه و فازهای اول و دوم ماجان انجام شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.