نکات مهم در مورد سلامت گوش

[ad_1]

گوشه های ما 24 ساعت شبانه روز کار می کنند و اطلاعات مهمی در مورد آنچه در اطراف ما اتفاق می افتد ارائه می دهند.

به گزارش ایسنا، بنابراین حفاظت از این اندام حیاتی بسیار مهم است و باید مراقب این اندام حسی ضروری و کاربردی باشیم.

مجله آلمانی «فوکوس آنلاین» در مطلبی در این خصوص به نقل از متخصصین گوش و حلق و بینی نکات مهمی را در مورد حفظ سلامت گوش یادآوری کرده است:

فقط در صورت لزوم گوش های خود را تمیز کنید

حجم گوش نرمال است. پروفسور توماس کلینزنر، مدیر مرکز شنوایی در دانشگاه دوسلدورف، می گوید: «کانال های گوش خود تهویه می شوند. هر جرم قابل مشاهده در جلوی گوش را می توان با یک سواب پنبه ای برداشت، اما هرگز نباید گوش پاک کن قرار داد. در این حالت، خطر کمی آسیب وجود دارد که در نهایت می تواند منجر به کلونیزه شدن باکتری و التهاب در کانال گوش و پرده گوش شود.

به هر نوع اشیاء تیز گوش ندهید

برای برداشتن تومور، سوزن، سوهان ناخن یا شی تیز دیگر را وارد گوش نکنید. علاوه بر خطر بالای آسیب، احتمال بیشتری وجود دارد که جرم گوش به جای کشیده شدن به داخل مجرای گوش رانده شود. اگر توده جامدی در گوش ایجاد شده باشد، باید توسط پزشک خارج شود.

در صورت خارش گوش به پزشک مراجعه کنید

دکتر توماس کلنزنر می گوید: «اگر در داخل گوش خود خارش شدید دارید، سعی نکنید خاراندن را انجام دهید. اگر خارش برطرف نشد و گوش درد شدیدتر شد، باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا علت آن مشخص شود. ممکن است عفونتی وجود داشته باشد که با قطره قابل درمان باشد. اگر خارش فقط تحت شرایط خاصی مانند بعد از شامپو زدن رخ دهد، ممکن است آلرژی یکی از دلایل آن باشد. ممکن است مقداری آلرژن در شامپو وجود داشته باشد. بیماری های التهابی پوست مانند پسوریازیس یا نورودرماتیت نیز می توانند باعث خارش در کانال گوش یا پرده گوش شوند.

اگر در معرض آلودگی صوتی شدید از صدا خفه کن استفاده کنید

به گزارش دویچه وله، کارشناسان تاکید دارند قرار گرفتن مزمن در معرض صداهای بلند و آلودگی صوتی برای گوش مضر است.

توماس کلنزنر هشدار می دهد: «صدای طولانی مدت بالای 85 دسی بل می تواند به طور دائم به شنوایی شما آسیب برساند.

علائم اولیه کم شنوایی را جدی بگیرید

آیا باید مدام در مکالمات بپرسید ببخشید؟ آیا برای شنیدن چیزی باید صدا را خیلی زیاد کنید؟ شما باید چنین علائمی را جدی بگیرید و به سرعت برای تعیین علت اقدام کنید. خوب شنوایی برای جلوگیری از زوال شناختی مهم است. بنابراین، بهتر است به سرعت اولین علائم کم شنوایی را تشخیص دهید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.