نکات ایمنی در کولرهای آبی

[ad_1]

ایسنا/ کرمان معاون آموزش و پرورش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان گفت: مردم برای حفظ جان و سلامت خود نکات ایمنی را در خصوص کولرهای آبی رعایت کنند.

محمدعلی محرابی با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی افزود: نصب و راه اندازی کولر گازی باید توسط مرکز خدمات مجاز انجام شود و لازم است دفترچه راهنمای کولرگازی را مطالعه کنید. “

وی خاطرنشان کرد: هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی برق در کولرهای آبی دچار برق گرفتگی می شوند.

معاون پیشگیری و اطفای حریق آموزش و پرورش شهرستان کرمان با اشاره به اینکه موارد زیادی وجود دارد که مردم به دلیل بی تجربگی و برق گرفتگی برق را قطع نمی کنند، افزود: کولر گازی در حین سرویس باید خاموش شود و ساکنین آن. لازم به ذکر است که کلید کولر گازی خاموش است، دلیل بر کمبود برق سیستم تهویه مطبوع نیست و در صورت امکان باید برق ساختمان را قطع کرد.

محرابی بر کنترل انشعاب و سیم کشی برق کولر گازی و اطمینان از ایمنی تاکید کرد و یادآور شد: هنگام خروج از منزل و رفتن به مسافرت های طولانی باید برق و آب کولر گازی قطع شود.

وی با اشاره به لزوم نصب صحیح فیوز در کولر گازی افزود: ساکنان باید توجه داشته باشند که ریختن آب با شلنگ در زباله ها می تواند خطرناک باشد.

معاون آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان با بیان اینکه در نصب کولر باید دقت شود که خطر سقوط نداشته باشد، توجه داشت: برای جلوگیری از آتش سوزی، هوا تهویه مطبوع باید در مکانی امن و دور از دودکش نصب شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.