نوسازی 71 درصد «واحدهای روستایی» کرمانشاه/ 10 سال دیگر «واحد مقاومت» نخواهیم داشت.

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه معاون مسکن و بازآفرینی روستایی سازمان مسکن استان کرمانشاه با اشاره به احیای 71 درصد واحدهای روستایی استان گفت: حتی یک واحد روستایی نخواهیم داشت، تا 10 سال دیگر در استان تاب آوری وجود ندارد. ”

فرهاد فقیهی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز پروژه بهسازی مسکن روستایی در سال 1384 گفت: ایران یکی از 10 کشور حادثه خیز جهان است که کشور و استان کرمانشاه در 20 سال گذشته شاهد حوادث زیادی بوده است. سال ها. “

به گزارش ایسنا، فقیهی افزود: در این راستا از سال 1384 طرح بهسازی مسکن روستایی آغاز شد تا همه مردم روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت بتوانند مسکن خود را نوسازی کنند.

وی با اشاره به وجود 118 هزار و 700 خانه روستایی در استان گفت: این خانه ها در 2532 روستای استان پراکنده است که خوشبختانه تاکنون 84 هزار و 600 خانه نوسازی شده است.

فقیهی گفت: بر اساس این آمار 71 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان نوسازی شده است.

معاون مسکن و بازسازی روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با اشاره به رتبه اول استان در بحث بهسازی مسکن روستایی، گفت: میانگین کشوری در حوزه مسکن 50 درصد است که این حوزه اما استان با توجه به روند بازسازی که منجر به زلزله سال 1396 در این منطقه شد در پیش است.

وی خاطرنشان کرد: در جریان بازسازی زلزله 28 هزار و 200 واحد روستایی در مناطق زلزله زده بازسازی و مرمت شد.

فقیهی از برنامه ریزی 10 ساله برای مقاوم سازی تمامی واحدهای روستایی باقیمانده در استان خبر داد و افزود: تا پایان سال 1409 تمامی 34 هزار واحد روستایی باقیمانده در استان احیا می شود به طوری که تا سال 1410 حتی یک واحد نیز وجود ندارد که فاقد آن باشد. مقاومت طولانی تر واحدهای روستایی استان باشیم.

معاون مسکن و بازآفرینی روستایی سازمان مسکن استان کرمانشاه تعداد تسهیلات مقاوم سازی را در سطح فعلی 100 میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: تعداد این تسهیلات به زودی دو برابر می شود و به زودی رقم 200 میلیون تومان اعلام می شود.

فقیهی گفت: نرخ سود این تسهیلات 5 درصد به صورت کارمزد و مدت بازپرداخت آن 20 سال تعیین شده است.

به گفته مسئولان، ضمانت‌نامه‌های این تسهیلات زنجیره‌ای نیز در حال بررسی است و هشت بانک عامل در تسویه این تسهیلات مشارکت دارند.

معاون مسکن و بازسازی روستایی سازمان مسکن استان کرمانشاه خاطرنشان می کند: این تسهیلات در تمامی روستاهای استان و همچنین شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت مانند: ماهیدشت، کوزران و قصرشیرین قابل اسکان است.

وی یادآور شد: این تسهیلات با نظارت متخصصان به صورت مرحله‌ای و پس از هر دوره تقویت واحدها پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.