نقش انتخابات در لبنان در سرنوشت سیاسی این کشور

[ad_1]

سفیر سابق کشورمان در لبنان با اعتقاد به اینکه انتخابات لبنان می تواند برای آینده ای با ثبات و آرام بسیار خوب باشد، گفت: انتخابات لبنان همیشه بسیار مهم است و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت سیاسی لبنان دارد.

احمد دستمالچیان در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی انتخابات پارلمانی لبنان اظهار کرد: دو مشکل بزرگ مدت هاست در لبنان وجود دارد که گریبانگیر این کشور شده است، اولی تنوع گروه ها و قبایل لبنانی پیچیده شده است. موضوع دیگر دخالت خارجی در لبنان است که در واقع قبایلی وجود دارند که هر کدام با یک کشور خاص مرتبط هستند، این دلیل منطقی است، چرا لبنان همیشه مداخلات خارجی مانند فرانسه و عربستان را می بیند. عربی.

او گفت که معاهده استعماری که امروز نوشته شده ساختار سیاسی لبنان را تشکیل می دهد. لبنان همواره در معرض مداخلات خارجی است، از سوی دیگر، به دلیل معاهده استعماری فرانسه و مداخله آنها، لبنان نتوانسته است و همیشه چنین نبوده است. خدمات لازم

دیپلمات سابق کشورمان خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه فرانسه در زمینه تفکیک قوا دنبال می کند، ناهنجاری در لبنان به وجود آمده است که هیچ گاه دولت ها مسئول آن نبوده و باید پاسخگو باشند.

آقای دستمالچیان افزود: انتخابات لبنان که بر اساس نظام پارلمانی برگزار می شود، همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت سیاسی لبنان ایفا می کند، از این رو تمرکز اکثر مردم لبنان بر جهت گیری انتخابات است. به مجلس».

او گفت: «مردم امروز می بینند که چه کسانی به آنها خدمت می کنند و از چه کسانی سوء استفاده سیاسی می کنند. ائتلاف حزب الله و مقاومت مثل دفعه قبل رای خوبی خواهند گرفت. یکی از دلایل این است که مقاومت همیشه در خدمت مردم بوده است. و اقدام بسیار مخاطره آمیز و خطرناک اخیر سید حسن نصرالله برای سوخت رسانی به لبنان حرکت شجاعانه ای است که مردم را خشنود می کند و انتظار می رود انتخابات یک انتخابات پرشور باشد.

سفیر سابق کشورمان در لبنان با تاکید بر اینکه نتیجه انتخابات به نفع ائتلاف حزب الله خواهد بود، گفت: عربستان با مداخلات گسترده سعد حریری را از رقابت حذف کرده و آینده اتحاد شکننده ای است. که اغلب به ائتلاف مقاومت نزدیک هستند، شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات دارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه انتخابات در لبنان بر تحولات منطقه ای تاثیر می گذارد؟ وی ادامه داد: آنچه در لبنان اتفاق می افتد همیشه نتیجه اتفاقاتی است که در منطقه رخ می دهد یا به عبارت دیگر اگر در لبنان جنگ است، باید درگیری یا گفتمان جنگی در منطقه وجود داشته باشد.

دیپلمات سابق کشورمان تصریح کرد: با توجه به مجموعه روندهای جاری در منطقه و عاری از جنگ و خشونت منطقه، عربستان و یمن توافقنامه آتش بس امضا کردند که بحرانی فروخته و ممکن است لبنان را پایه گذاری کند. “منتهی به صلح و آرامش.

دستمالچیان در پایان گفت: معتقدم این انتخابات می تواند برای آینده ای با ثبات و آرام بسیار خوب باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.