«نقد نظریه دین مارکس» در بازار کتاب

[ad_1]

کتاب «نقد نظریه دین مارکس» نوشته کریستین آکگبو با ترجمه ابوالفضل فتح آبادی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب با قیمت ۲۲ هزار تومان توسط نشر سیب سرخ منتشر شده است.

در مقدمه کتاب آمده است: کریستین اوکگبو متفکر نیجریه ای است که دروسی مانند جامعه شناسی دین، الهیات رهایی بخش و اخلاق مسیحی را به عنوان استاد تمام در دانشگاه فراگیر کالابار تدریس می کند. او مقالات متعددی در زمینه های پیش گفته نوشته است، از جمله ترجمه مقاله «بررسی انتقادی نظریه دین کارل مارکس».

فتح آبادی مترجم کتاب درباره اهمیت نکته اوکگبو در نقد نظریه مارکس بیان کرد: ممکن است و یکی از مصادیق مصرف خواندن آثار مکتوب است. بنابراین به نظر می‌رسد که تفاسیر متفاوتی که افراد مختلف از متن کنونی دارند یا خواهند داشت و اهمیتی که به هر بخش از آن در نقد نظریه مارکس داده می‌شود، یک جمله باشد. مرتبط‌تر و البته بیشتر. پاسخ های کامل برای سوال بالا

وی افزود: یکی از دلایل اصلی ترجمه این اثر، ماهیت خود متن اصلی است، با توجه به محدودیت های یک مقاله علمی، به طور نسبتاً جامع و از منظرها و زوایای مختلف نگریسته می شود، درجات مختلف فکری، جامعه شناسی، روش شناسی، فلسفه. ، الهیات و … نقد آموزه های دین مارکس یکی دیگر از دلایل عمده اختلاف نظر بین مار ایکبو و مالکوم همیلتون، نویسنده کتاب جامعه شناسی دین، یکی از منابع اصلی آموزش این موضوع در جامعه دانشگاهی ایران است. دیدگاه های مارکس، به ویژه دیدگاه های مارکس باید بر دین متمرکز باشد، انتقادات پراکنده از آثار او یا دیدگاه مارکس نسبت به دین را یک نظریه می داند.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل عمده ترجمه این اثر، وجود مغایرت بین برخی از باورهای رایج در جامعه دانشگاهی ایران درباره دیدگاه جامعه شناسان درباره دین، در ظاهر آن است و دیگری نحوه خواندن و تفسیر آن است. اوکبو.” به عنوان مثال، می توانم به دورکیم نشان دهم که برداشت اکثر – و نه همه – اساتید جامعه شناسی دین در دانشگاه های ایران با تفسیر و تفسیر اوکگبو متفاوت و متناقض است، یک تناقض آشکار وجود دارد که ترجمه آثار اوکبو و آوایی آن ترجمه خواستار خلاقانه خواندن غیرقابل انکار از آثار و باورهای موجود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.