نفوذ بیت کوین به معاملات نفت روسیه

[ad_1]

روسیه به دنبال ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای پرداخت هزینه فروش نفت و گاز است.

به گزارش ایسنا، پاول زاوالنی، مدیر کمیته انرژی پارلمان روسیه گفت: کشورهای دوستی که از روسیه نفت می خرند، می توانند با پول ملی یا ارزهای دیجیتال خود پرداخت کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه چهارشنبه گذشته اعلام کرد که روسیه از کشورهای غیردوست می خواهد که هزینه گاز را به روبل پرداخت کنند.

چین و ترکیه از جمله کشورهای دوستی هستند که می توانند از ارزهای ملی خود برای پرداخت هزینه انرژی روسیه استفاده کنند. زاوالنی گفت: «ما مدت‌هاست که از چین خواسته‌ایم تا هزینه نفت و گاز را به روبل و یوان پرداخت کند. ترکیه همچنین می تواند از لیر و روبل استفاده کند. همچنین با بیت کوین قابل معامله است.

به نقل از بی‌بی‌سی، یک محقق انرژی می‌گوید: «بیت‌کوین ممکن است جایگزینی برای ارزهای متعارف در پرداخت نفت و گاز روسیه باشد، اما جایگزینی بسیار فرار است.

به گزارش اویل پرایس، پوتین هفته گذشته گفت که تصمیم گرفته است از روبل برای تامین گاز کشورهای متخاصم استفاده کند. وی همچنین تاکید کرد که روسیه به تامین گاز طبیعی مطابق با حجم و قیمت توافق شده ادامه خواهد داد. دولت های اروپایی این درخواست را رد کرده اند و گفته اند که چنین اقدامی ناقض توافق است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.