نظرسنجی ها: ماکرون پیشتاز است – ایسنابر اساس نظرسنجی رسانه های بلژیکی، امانوئل مکرون در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با ۵۵ تا ۵۸ درصد آرا پیشتاز است.

به گزارش ایسنا، رسانه های بلژیکی شامگاه یکشنبه گزارش دادند که مشارکت رای دهندگان در انتخابات نشان داد که امانوئل ماکرون با کسب ۵۵ تا ۵۸ درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیشتاز مارین لوپن است.

بر اساس آمار وزارت کشور فرانسه، مشارکت رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تا ساعت 2 بامداد به وقت پاریس 26.41 درصد و در ساعت 5 بعد از ظهر سه ساعت قبل از پایان رای گیری، 63.23 درصد بوده است. دور اول این انتخابات

در سال 2017، مشارکت رای دهندگان در دور دوم در همان ساعت (5 بعدازظهر) 65.30 درصد بود، در حالی که در سال 2012 این میزان 71.96 درصد بود.

مردم فرانسه امروز یکشنبه برای رای دادن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای رفتند.

رای گیری در فرانسه با 48.7 میلیون رای دهنده برای انتخاب امانوئل مکرون، رئیس جمهور فعلی فرانسه و مارین لوپن، رهبر راست افراطی، از ساعت 8 صبح به وقت محلی در فرانسه آغاز می شود و در ساعت 7 صبح به وقت محلی به پایان می رسد.

نظرسنجی ها حاکی از حمایت از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه 57.5 درصد و مارین لوپن، رهبر راست افراطی با 42.5 درصد است.

برنده تا 13 می برای ریاست جمهوری فرانسه نامزد خواهد شد.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 10 آوریل برگزار شد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.