نزدیکی میادین نفتی لیبی در اعتراض به انتقال درآمد به دولت موقت

[ad_1]

نخست وزیر لیبی شرکت نفت لیبی را به دلیل انتقال درآمدهای نفتی به کابینه اتحاد ملی محکوم کرد. میادین نفتی بزرگ در جنوب و مرکز لیبی نیز در واکنش به این اقدام، تولید و صادرات نفت را متوقف کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، فتحی پاشاگا، نخست وزیر لیبی که از سوی پارلمان طبرق منصوب شده است، تصمیم گرفت درآمدهای نفتی خود را به کابینه وحدت ملی لیبی به ریاست عبدالحمید الدبیبه در راس آن انتقال دهد. محکوم.

کابینه الدبی روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت نفت این کشور 6 میلیارد دلار را در دو قسط به وزارت دارایی بانک مرکزی لیبی واریز کرده است.

پیش از این، سازمان دیده بان نفت لیبی از واگذاری درآمدهای نفتی به حکومت وحدت ملی به دستور عقیله صالح و طرح بین المللی تحت رهبری ایالات متحده برای مسدود کردن درآمدهای نفتی برای جلوگیری از استفاده طرف های درگیر از آنها خودداری کرد.

پاشاگا در واکنش به شرکت نفت لیبی در توئیتی نوشت: اتلاف اموال عمومی و استفاده از منابع لیبی توسط کابینه غیرقانونی (کابینه الدبیبه) که به دنبال حفظ قدرت از طریق اختلاف افکنی و گسترش ناآرامی است را به شدت محکوم می کنیم. خواهد شد و ما به طور جدی با این انحراف از ابزارهای سیاسی مقابله خواهیم کرد.

یک روز قبل از سخنرانی پاشاگا، جمعی از بزرگان جنوب لیبی در ویدئویی در مقابل میدان نفتی الفیل (جنوب این کشور) اعلام کردند که تولید و صادرات نفت از این میادین ادامه خواهد داشت. کابینه الدبی تحویل داده شد. حکومت پاشا سرنگون شد. نفت منطقه آنها از کار افتاد.

بزرگان و ساکنان منطقه الزویتینه (در مرکز لیبی) با صدور بیانیه ای مشابه اعلام کردند که به دلایل مشابه، تولید و صادرات نفت از بندر نفتی الزویتینه (مهمترین بندر کشور) و بخش های مرتبط با آن به طور کامل انجام می شود. متوقف شد.

چند ساعت پس از کار در میدان نفتی الفیل و توقف صادرات نفت از بندر الزویتینه و میادین مرتبط، سران قبایل در مرکز و جنوب لیبی اعلام کردند که تولید و صادرات از میدان نفتی شراره، بزرگترین نفت این کشور. . این رشته متوقف شده است.

مخالفان خواستار توزیع عادلانه و عادلانه نفت در تمام نقاط لیبی شدند، از انتخابات آتی حمایت کردند، مصطفی صنعت الله، رئیس شرکت ملی نفت را برکنار کردند، و هیئت مدیره را تغییر دادند تا از درگیری های سیاسی جلوگیری کنند.

با بسته شدن میادین نفتی، پیش‌بینی می‌شود تولید روزانه نفت لیبی حدود یک سوم کاهش یابد و اقتصاد این کشور 30 ​​میلیون دلار در روز باشد، زیرا میدان نفتی شراره روزانه 315 هزار بشکه تولید می‌کند و میدان نفتی بسته است. روغن فیل 73000 بشکه در روز. روز

به نظر می رسد این تصمیمات در واکنش به انتقال 6 میلیارد دلار از فروش نفت توسط شرکت ملی نفت لیبی به اداره دارایی بانک مرکزی لیبی اتخاذ شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.