نرخ بیکاری در البرز 8.3 درصد است

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیرکل اقتصاد و دارایی استان البرز گفت: جذب سرمایه گذار و بهره مندی از ظرفیت روش های نوین تامین مالی نیاز انکار ناپذیر استان است.

به گزارش ایسنا، رضا جعفری در نشستی که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز در تالار اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد؛ وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه و کاهش تامین مالی از محل فروش نفت، استفاده از روش های نوین تامین مالی و جذب سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند نقش مهمی ایفا کنند. نقش در اقتصاد استان

وی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی اقتصادی کشور باید موتور محرکه سرمایه گذاری باشد، از دستگاه های اجرایی استانی خواست تا ضمن استقبال از سرمایه گذاران در استان، فرصت های سرمایه گذاری را در این زمینه شناسایی، شمارش و معرفی کنند. در مورد دام، کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری، گردشگری و غیره برای کمک به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز در تهیه کتاب الکترونیکی فرصت های سرمایه گذاری در استان البرز در سال 1401.

جعفری با اشاره به نرخ بیکاری 8.3 درصدی در استان البرز افزود: با توجه به امکانات فراوان، پتانسیل و ظرفیت استان البرز در زمینه های مختلف برای جذب سرمایه گذار در داخل و خارج از کشور، نباید شاهد این نرخ بیکاری در استان نباشیم.»

وی علاوه بر لزوم دعوت از سرمایه گذاران، نیاز به جذب منابع بیشتری را در استان البرز برای بررسی روش های جدید تامین مالی می داند و یادآور می شود: در پاورقی 4 قانون بودجه 1401 نیز بر لزوم استفاده از مشارکت عمومی و خصوصی در تامین مالی 1401 تاکید شده است. .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز پیشنهاد کرد: نمایندگان دستگاه های اجرایی به شناسایی و معرفی طرح های سرمایه گذاری در سند آمایش سرزمینی استان البرز، کم آبی پروژه ها، توسعه متوازن در حوزه های مختلف توجه ویژه داشته باشند. زمینه ها و مشکل اکوسیستم ها

گفتنی است در این جلسه 166 طرح سرمایه گذاری از سوی شهرداری کرج، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، پارک علم و فناوری و سایر دستگاه های اجرایی استان البرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.