نرخ بالای یزد در ساختمان های ناپایدار شهری / موقعیت مساعد یزد در بازسازی

[ad_1]

ایسنا/ یزد معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به آمار بالای ساختمان‌های شهری ناپایدار یزد و عملکرد ضعیف استان در این حوزه گفت: بیش از 80 درصد ساختمان‌ها در محدوده 9500 هکتاری بازآفرینی شهری یزد فاقد پایداری لازم هستند.

«محمد آیینی» امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد از خدمات «رضا یادگاری» مدیرکل سابق تقدیر و تشکر کرد و برای «احسان» آرزوی موفقیت کرد. خواجه رضایی به عنوان مدیرکل جدید یزد گفت: یکی از مهمترین وظایف در حوزه راه و شهرسازی مسئولیت حفظ جان انسان ها از طریق ایمنی راه ها، کاهش ساختمان ها و ناپایداری است. مناطق شهری.”

وی گفت: مجموعه شهرسازی و راهداری تنها سازمانی است که بیشترین نسبت را در سبد معیشتی مردم دارد، بنابراین در شهرهای بزرگ بیش از 35 درصد این سهم در حوزه مسکن و 11 درصد در حوزه حمل و نقل است.

آئینی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وظیفه انسان در قبال مسکن با این دستگاه، اهمیت این موضوع را یادآور شد و بی خانمانی من را یکی از موانع ازدواج و معضل جوان سازی جمعیت دانست و آن را کاری خطیر خواند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 100 هزار نفر در استان یزد در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، خواستار تلاش مضاعف همکاران در این نهاد حاکمیتی و همکاری سایر بخش ها برای تحقق این مهم شد.

وی با پرداختن به موضوع مهم مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها در مناطق مسکونی و بازآفرینی شهری از جمله بافت های قدیمی، تاریخی و حومه شهرها، گفت: متاسفانه یزد با 9500 هکتار محدوده هدف بازآفرینی شهری، درصد بالایی از ساختمان های ناپایدار را در خود جای داده است. به گونه ای که بیش از 80 درصد ساختمان های آنها از پایداری لازم برخوردار نیستند.

معاون وزیر با بیان اینکه با وجود اینکه منطقه استان یزد کمتر زلزله خیز است، گفت: با این حال احیای این مناطق به ویژه بافت های فرسوده نیازمند بهسازی بسیار مهم و ضروری است.

وی نگاه یزد به نوسازی و بهسازی این سازه ها را نامطلوب می داند و در عین حال بر توسعه این حوزه تاکید می کند و می گوید: میزان ساخت و سازهای احیاء در یزد به مراتب زیاد نیست و امیدواریم این کمبود جبران شود.

وی از تلاش برای پیگیری مشکلات مربوط به تعیین بافت وسیع تاریخی و هزاران هکتاری یزد و تخصیص اعتبارات لازم خبر داد و گفت: از همین جا از تمامی توسعه‌گران دعوت می‌کنیم توسعه‌گران، انبوه‌سازان، نوسازان و مرمت‌گران از این طریق وارد منطقه شوند. ما همچنین از حامیان مالی دعوت می کنیم تا خدمات خود را در مناطق افزایش دهند. مجموعه هایی که مایلند در این زمینه تحت مسئولیت اجتماعی خود هزینه کنند، اطلاع می دهیم که این هزینه به عنوان هزینه مالیات آنها تخصیص می یابد.

آئینی در پایان سخنان خود تمامی دستگاه های نظارتی را اعلام کننده گام دوم انقلاب دانست و تصریح کرد: مهمترین نکته در این اعلامیه ساختن ایران بزرگ اسلامی است، اما نکته کلیدی مورد تاکید مقام معظم رهبری در این امر است. بیانیه اقتصاد محض است، بسیار بالاتر از سلامت اقتصادی.

وی خاطرنشان کرد: مدیران موظفند ارزش‌های مقدس، انقلابی را برجسته کنند و فداکاری، ایثار و خیرخواهی را نسبت به همکاران ارزش‌گذاری کنند.

معاون وزیر در پایان تاکید کرد: همه مدیران وظیفه دارند کاستی های ساختاری سازمان ما را شناسایی و ضعف های مدیریتی را برطرف کنند و این می تواند زمینه ساز یک جهاد بزرگ برای ساختن ایران بزرگ باشد.

«مهران فاطمی» استاندار یزد معروف به «رضا یادگاری» سرپرست سابق راه و شهرسازی استان، مدیری با اخلاق پاک و متعهد گفت: افرادی را می شناسیم که مسئولیت را بر عهده گرفته اند. راه و شهرسازی و وظیفه خود می دانیم که از مهماندارانی که صادقانه کار کرده اند، تجلیل کنیم.

وی افزود: نکته دیگری که مرا برای حضور در این جلسه متقاعد کرد، انتخاب کادر جوان و پیر انقلابی نسل دوم انقلاب پرورش یافته این نظام برای به دست گرفتن رهبری حزب است.قوه اجرایی مهم استان. “.

فاطمی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه دولت سیزدهم دولت تحول و دولت کار و عزت است و به دنبال انجام غیرممکن است، گفت: دولت سیزدهم فعلی در این مرحله است و خیلی چیزها هست که دولت های دیگر نداشته اند. انجام شده. دور در برنامه اجرایی خود.

وی ساخت میلیون ها خانه را یکی از اقدامات در حوزه حمل و نقل و شهرسازی دانست و آن را یک کلان پروژه دانست که توسط راه و شهرسازی با همکاری سازمان دیگری انجام می شود، گفت: از 60 هزار خانه در حال ساخت. در استان یزد حدود 60 هزار میلیارد تومان است که در عین حال با ایجاد رونق اقتصادی در استان، مسکن ایمن و پایدار ایجاد می کند.

فرماندار گفت: در فرآیند بازآفرینی شهری به دلایلی از جمله انگیزه کم برای مشارکت جامعه به دلیل ارزش افزوده نسبتا پایین این مناطق، فعالیت های کمتری انجام شد.

فاطمی در پایان سخنان خود «رضا یادگاری» را به عنوان مشاور خود در بحث نهضت ملی مسکن و بازآفرینی شهری منصوب کرد.

«رضا یادگاری» مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان نیز در سخنانی کوتاه گفت: یزد دارای 8 هزار هکتار بافت برای احیاء است که 25 هزار نفر از آن ساکن هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های این صنعت به خوبی استفاده نشده است، بر ضرورت تحقیق و آسیب شناسی در این زمینه تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد با حمایت و ساماندهی لازم برای این صنعت، ظرفیت های موجود استان فراهم شود. بهینه شده است. باشه.

یادگاری با اعلام اینکه اولین پروژه ملی مسکن در استان یزد به بهره برداری رسیده است، گفت: امیدواریم استان همیشه در این عرصه در کشور پیشتاز باشد.

«احسان خواجه رضایی» مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان نیز به بیان برنامه ها و سیاست های این سازمان در استان پرداخت.

نرخ بالای یزد در ساختمان های ناپایدار شهری / موقعیت مساعد یزد در بازسازی

نرخ بالای یزد در ساختمان های ناپایدار شهری / موقعیت مساعد یزد در بازسازی

نرخ بالای یزد در ساختمان های ناپایدار شهری / موقعیت مساعد یزد در بازسازی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.